„V Šenově u Nového Jičína se vloupal zloděj do několika chat v zahrádkářské osadě. Porozbíjel okna a vyštípal vstupní dveře. Z několika z nich odcizil elektro nářadí a kuchyňské zařízení,“ vypočetl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že pachatel způsobil škodu v objektu za 25 tisíc korun.

„Věc policisté prověřují s podezřením na spáchání přečinu krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody,“ dodal Gřes.

Další zloděj se pokusil vniknout do společných prostor domu v ulici České v Novém Jičíně. Začal páčit dveře, když se mu to nedařilo, pustil se do dveří. Od jeho činnosti jej však vyrušila obyvatelka domu. Pachatel raději vzal nohy na ramena.

Do sklepů, rovněž v Novém Jičíně, se nepodařilo vloupat dosud neznámému pachateli. Poškodil pouze dveře a zámky, dovnitř se mu ale nakonec dostat nepodařilo.

„I tak však způsobil svým jednáním škodu minimálně ve výši šest tisíc korun. Případ prověřují novojičínští policisté s podezřením na spáchání přečinu krádež ve stadiu pokusu a poškozování cizí věci,“ zmínil Gřes.

Úspěch však naneštěstí zaznamenal zloděj v Kopřivnici, který vnikl do garáže v ulici Obránců míru. Vypáčil dveře a z objektu odnesl sadu letních pneumatik v hodnotě pět tisíc korun.

Vloupání se nevyhýbá ani vozidlům. Zloděj rozbil dvěma vozidlům značky Volkswagen okna dveří, aby se mohl dostat k vytouženému cíli autorádím s dotykovou navigací. Škoda na vozidlech s odcizenými autorádii se vyšplhala na 250 tisíc korun.