Kopřivnické strážníky zaměstnávají nejen lidé, ale také zvířata. V uplynulých dnech byla asistence městské policie potřeba v kopřivnické průmyslové zóně, kde pokousal volně pobíhající pes muže. Právě poškozený muž nahlásil toulajícího se psa na služebnu městské policie.

Strážníci psa odchytili a převezli do útulku. „Zde jej vyšetřil veterinární lékař,“ uvádí zpráva kopřivnické městské policie. Majiteli psa, který jej nechal nezodpovědně volně pobíhat, nyní hrozí finanční postih za porušení vyhlášky města a náhrada vzniklé škody.

Podvod: fiktivní práce a čerpání nemocenské

Druhý případ z Kopřivnicka je už tvrdšího kalibru. Obvinění z trestného činu podvodu totiž čelí dvaatřicetiletý muž z Kopřivnice a osmadvacetiletá žena z Ústí nad Orlicí. Zřejmě s jednoznačným úmyslem uzavřel muž se ženou fiktivní dohodu o pracovní činnosti. Žena měla do vymyšlené práce nastoupit 1. září 2008.

Po dvou dnech smyšlené práce však žena nastoupila na nemocenskou, a tu pobírala až do 4. března letošního roku. Aby mohl muž neoprávněně získávat dávky nemocenského pojistění, přihlásil ženu k nemocenskému pojištění u Okresní správy sociálního zabezpečení v Novém Jičíně. Od loňského září až do letošního března tak povedený pár způsobil České správě sociálního zabezpečení škodu přes osmdesát tři tisíce korun.

Přečtěte si také:

Hasiči minulý týden vyjížděli také k jedné utonulé osobě

Šeková mafie útočí, oběti se počítají na desítky

Důchodce narazil do stromu, na pomoc čekal hodiny