Oběma se tento týden zabývá Krajský soud v Ostravě. V pondělí usedl na lavici obžalovaných pětatřicetiletý Pavel M.

Muž, který má vychozených šest tříd základní školy a v minulosti se léčil na psychiatrii, v pondělí 12. března krátce po půlnoci podle obžaloby zasadil své přítelkyni (25 let) šest ran nožem. Útoku předcházela hádka, Oběť umírala několik desítek sekund až minut.

Pavel M. po činu vyběhl z domu směrem ke kolejišti, kde se vrhl před projíždějící vlak. Shodou okolnosti přežil bez vážnějších následků. Lehl si totiž mezi koleje a utrpěl jen drobnější poranění.

„Byl vnitřně nevyrovnán a frustrován tím, že odmítla dále udržovat partnerský vztah,“ přiblížil motiv násilného činu státní zástupce David Bartoš.

ZABIL JSEM

„Zabil jsem ji, ale nevím proč. Často jsme se štěkali. Ale nějakou krizi jsme v podstatě neměli. Někdy jsme se fackovali, ale spíše to bylo ze srandy. Nikdy jsme nemuseli jít k lékaři,“ tvrdil obžalovaný, který si nepamatuje, že by přítelkyni napadl nožem.

Jak uvedl, večer jí dal jednu facku, když si otevřela pivo. „Nechtěl jsem, aby pila,“ řekl muž. Pak se bavili, následně si Pavel M. začal hrát s rodinným mazlíčkem – morčetem Amálkou. Později šli spát. Co bylo dále, netuší.

„Když jsem se probudil, všiml jsem si kaluže krve, Měl jsem ruce od krve. Nevím, jak se mi nůž dostal do ruky. Pak jsem se šel umýt,“ prohlásil muž, který nechal přítelkyni na pospas osudu. „Nezajímal jsem se, jestli žije,“ uvedl. Vzápětí začal hledat morče Amálku. „Měl jsem strach, jestli to není krev od morčete Amálky,“ dodal.

SKOK POD VLAK

Po chvíli vyběhl ven a skočil pod vlak. „Skočil jsem mezi koleje, uklouzl jsem. Ležel jsem na břiše. Pak mě něco praštilo do hlavy, viděl jsem jiskřičky. Myslel jsem, že je to sen,“ doplnil Pavel M. Hrozí mu až osmnáct let vězení. Kdy padne rozsudek, není zatím známo.

Krajský soud v Ostravě se bude tento týden v rámci odročeného jednání zabývat i další tragédií, jež se odehrála letos v březnu v
Suchdolu nad Odrou. Obžalovanou je dívka (18 let), která 4. března dvěma kuchyňskými noži zasadila třináct ran svému příteli (38 let). Tělo si pak údajně fotila a natáčela na mobil. Ve vězení by mohla strávit až dvacet let.