Tragická událost se stala v rodinném domě v klidné vilové lokalitě Rybníčky.

Podle policie tam 49letý muž zastřelil svou 35letou družku a své dvě děti. Poté zbraň obrátil proti sobě. 

"Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trojnásobnou vraždu. Jednou z obětí je policistka,” informovali o půl páté policisté na twitteru.

Mrtvé děti jsou holčičky ve věku 6 a 4 let.

Tragickou událost policistům oznámili rodinní příslušníci, kteří přišli do domu a nalezli své příbuzné bez známek života. Místo neštěstí i těla obětí a pachatele ohledávají specialisté.

Motiv trestného činu prozatím policisté nezveřejnili.

Podle informací Deníku pracovala zastřelená žena jako uniformovaná policistka v okrese Vsetín. Mrtvým mužem by měl být zástupce ředitele městské policie v jednom z měst na Valašsku. Na místě zasahuje i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Policisté přijali oznámení o neštěstí v rožnovském domě krátce po půl desáté.

K události byli přivoláni i zdravotníci, ti již ale obětem nemohli pomoci.

“Zasahující lékař musel bohužel i přes veškerou snahu konstatovat smrt dvou dětí a dvou dospělých, povolán byl koroner, “ řekl Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka.

Podle informací serveru Novinky.cz měla starší z dívek letos nastoupit do první třídy. 

„Holčička dnes měla narozeniny, na sobotu rodiče připravovali velkou oslavu i pro další děti včetně nafukovacího hradu,” citoval web jednoho ze sousedů. 

Druhá dcera je podle sousedů o dva roky mladší. „Tatínek je často učil jezdit na kole po ulici. V domě bydleli asi tři nebo čtyři roky,” konstatoval soused. Muž byl podle místních žárlivý.

Nejedná se o první letošní vícenásobnou vraždu v regionu. V obci Loučka na Valašskomeziříčsku koncem dubna podle policie jednatřicetiletý muž v rodinném domě usmrtil svou o rok starší ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let.

Poté nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch domu. Muž byl následně několik měsíců v péči lékařů, jeho zdravotní stav se postupně zlepšil.

V červnu byl muž obviněn z vraždy a poslán do vazby. Hrozí mu patnáct až dvacet let vězení.