Podle místních, kteří tvrdí, že zavražděného znali, měli v pátek večer popíjet alkohol na parkovišti u nákupního centra Koloseum.

Pohádali se. Starší muž si měl následně přinést z domu kuchyňský nůž a oběť bodnout.

„Krajští kriminalisté vyšetřují zvlášť závažný zločin vraždy 38letého muže, ke kterému došlo v noci na sobotu na ulici v Přerově,“ informoval v sobotu ráno policejní mluvčí Libor Hejtman.

Kriminalisté podezřelého po krvavém útoku zadrželi. V sobotu probíhaly výslechy a kriminalisté vyhodnocovali shromážděné důkazy. Zadržený muž zatím nebyl obviněn.

„Probíhají úkony trestního řízení,“ sdělil v sobotu odpoledne policejní mluvčí zatím bez bližších informací.

Hodně alkoholu

Oba muži se podle kriminalistů znali. Jak Deníku sdělili místní z party, která občas chodila k nákupnímu centru popíjet alkohol, měli mít oba muži v pátek pozdě večer dosti popito.

„Pili vodku. Pohádali se. On odešel domů, přinesl si nůž, údajně dokonce dva, a kamaráda zabil. Je to strašné,“ líčil zhruba čtyřicátník, který tvrdil, že oběť dobře znal.

Pietní místo

„Ten vrah bydlí tady nedaleko. Měl to domů kousek,“ tvrdil muž, když se zásobou piv odcházel s kumpány z prodejny Albert.

Na zídce na okraji parkoviště u obchodního centra, kde v pátek zhruba hodinu před půlnocí mělo ke krvavému útoku dojít, vzniklo v sobotu ráno pietní místo.

Později se zde mezi zapálenými svíčkami objevila i fotografie muže.