Neznámý pachatel chovatelce za bílého dne ukradl dvouletou Čoky, fenku rasy Americká Akita. Stejný osud málem postihl i druhou akitu v sousedním kotci.

Pro novojičínské policisty jde o bezprecedentní případ.

„Zloděj vnikl na pozemek rodinného domu a poškodil zámky psích kotců. Do jednoho se mu nepodařilo dostat, z druhého však odcizil fenku rasy Ame For Show Queen – Americká Akita,“ sdělil okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Podle nešťastné majitelky šel někdo krást najisto. „Nevím ale, kdo to mohl udělat, nebo za jakým účelem mohl psa ukrást,“ zamyslela se Silvie Malíková. Ta se v pátek kolem třinácté hodiny vrátila domů a krátce na to zjistila, že je kotec otevřený. Nejprve si myslela, že po ranním venčení psů kotec špatně zavřela, avšak jakmile přišla chovatelka na místo, věděla, že je zle. „Jenom jeden zámek byl oddělaný na zemi, u druhé fenky byl poškozený, ale byl v celku. Možná ho nebo je někdo vyrušil, možná začal pes štěkat,“ rozvedla Malíková.

Ukradená fenka Čoky je výstavní pes, určený k chovu, a i přesto, že má teprve dva roky, dosáhla již mnoha ocenění a vítězství. „Jedná se o ojedinělou fenu s kvalitní srstí sezamové barvy s bílými znaky,“ informuje Gřes s tím, že je označena tetovacím číslem 319. Pachatel použil k vyvedení psa její obojek i vodítko.

Vypsaná odměna

Majitelka okamžitě rozjela vlastní pátrací akci po okolí, bohužel, nikdo ze sousedů a z okolí nic podezřelého nezaznamenal. „Majitelka vyčíslila škodu na téměř padesát tisíc korun, citová hodnota je pro ni daleko vyšší,“ řekl policejní mluvčí, ale Silvie Malíková k tomu dodává: „Pes vlastně nemá pro ně žádnou cenu, když nemají od něho papíry.“

Mladá chovatelka vypsala za nalezení svého psa odměnu 10 tisíc korun. Po zloději pátrají i policisté, pachateli za tuto krádež hrozí až dva roky vězení. Kdokoliv by měl informace o ukradené akitě, může se ozvat přímo její majitelce na telefonní číslo 603 726 406, nebo se může, samozřejmě, obrátít na policii.