„Jedná se o mladého muže z Novojičínska, který svými aktivními postoji propagoval pravicové extremistické hnutí. Sám se také zúčastnil několika setkání a demonstrací a navrhoval, vyráběl, distribuoval a prodával oděvy a doplňky s extremistickou tematikou," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.

Podle policie mladý muž distribuoval a prodával pod svou obchodní značkou oblečení a doplňky zaměřené na extremistické skupiny z řad neonacistů a fotbalových chuligánů na svém e-shopu. Na vyrobených oděvech používal potisky s motivy a nápisy s tématikou či symbolikou zjevně propagující a podporující hnutí prokazatelně směřující k potlačení práv a svobod člověka - například neregistrovanou neonacistickou organizaci Blood and Honor – Combat 18, neonacistickou militantní skinheadskou organizaci Hammer Skins, zakázané neonacistické hnutí Národní odpor, organizaci Anti-Antifa či symboliku zneužívanou nacistickou Třetí říší, tedy říšskou orlici, svastiku, trojkombinaci, nordické runy, zástupné znaky a kryptogramy, a další zástupné motivy, znázorňující a vyjadřující agresi vůči společnosti, policii, rase či systému.

Mladík „podnikal" na živnost svého otce minimálně od listopadu roku 2013. „Policisté jej zadrželi při domovní prohlídce v prvních zářijových dnech. Na místě policisté zajistili část oblečení s extremistickou tematikou, které bude důležité pro trestní řízení, a další věci usvědčující muže z daného trestného činu," pokračoval Petr Gřes.

Policisté při prohlídce rovněž nepřehlédli výzdobu na stěnách mladíkova pokoje. Ta zcela jasně vypovídá o extremistickém smýšlení mladéhor muže. „Mladík, kterého policie vyšetřuje na svobodě, svým jednáním naplnil všechny znaky skutkové podstaty stíhaného zločinu tím, že v úmyslu se obohatit, navrhoval, vyrobil a následně uváděl do oběhu oděv s cíleně a záměrně zvolenými potisky, čímž propagoval hnutí prokazatelně směřující k potlačení práv a svobod člověka," uzavřel policejní mluvčí.