Podle obžaloby si chtěl Podzemný od příbuzné půjčit peníze, které potřeboval na zaplacení nájmu. V opačném případě mu hrozilo vystěhování. Babička mu však odmítla hotovost dát, navíc mu vyčítala dosavadní způsob života. Podzemný se rozhodl finance získat za každou cenu. Vzal peřinu a stařenku udusil.

„V době, kdy ležela na posteli v kuchyni, jí znenadání překryl obličej peřinou, rukama silně tlačil na ústa a současně jí svým tělem bránil v účinném odporu. Takto jí znemožňoval dýchání až do doby, než se přestala hýbat," uvedl předseda senátu. Podzemný následně prohledal byt. Ve skříni v ložnici vzal obálku s dvanácti tisíci korunami a utekl.

Druhý den se na místo činu vrátil s promyšleným plánem, jak zmást policisty. Chtěl, aby vše vypadalo jako nevydařené vloupání, při kterém zloděj v panice ženu udusil. „Ve snaze fingovat vloupání neznámé osoby rozházel věci, rozbil jedno z oken domu, polil podlahu vodou a následně běžel do vedlejšího domu, kde příbuzným rozrušeně sdělil, že nalezl ženu mrtvou," uvedl žalobce.

Podzemný se k vraždě přiznal. Odmítl však, že by zabil kvůli penězům. „Čin, který jsem spáchal, je neomluvitelný a je nutné mě za něj potrestat. Velmi toho lituji. Přiznávám, že jsem vinen z vraždy, ale popírám, že bych byl motivován finančně," prohlásil Podzemný.

Babička mu prý hotovost sama nabízela a prosila jej, aby si dvanáct tisíc korun vzal.

„Pak mi ale začala vyčítat, že jsem nedokončil vysokou školu, že jsem bez práce, neschopný a podobně. Pořád to opakovala a křičela na mě, nechtěla slyšet žádné argumenty. Hádali jsme se a ona mi znova a znova vše vyčítala. Chtěl jsem, aby zmlkla, už jsem to nevydržel," uvedl Podzemný, který vzal peřinu a ženu udusil.