Série nehod vypukla dvacet minut před pátou hodinou, kdy havarovalo osobní vozidlo v Jakubčovicích nad Odrou. „Na místě zasahovala posádka rychlé lékařské pomoci z Fulneku. Ošetřila šedesátiletého muže, jeho stav naštěstí nevyžadoval další ošetření v nemocnici,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

O pouhé tři minuty později převzalo operační středisko v Novém Jičíně informaci o další nehodě. Na silnici u Kujav havaroval automobil, ve kterém zůstaly dvě zraněné ženy. „Jedna z nich utrpěla poranění hlavy a po ošetření ji záchranáři předali do péče ostravské Fakultní nemocnice. Druhou, třiatřicetiletou těhotnou ženu, záchranná služba transportovala na gynekologickou ambulanci do Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně,“ doplnil Humpl a dodal, že na místě nehody zasahovaly dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci, a to ze stanovišť ve Studénce a Odrách.

Pět minut po půl šesté záchranáři vyjížděli potřetí, a to do Frenštátu pod Radhoštěm. Tam v části zvané Březiny havarovalo osobní vozidlo, ve kterém se zranili tři lidé. Na místě zasahovala posádka rychlé lékařské pomoci s lékařem z Frenštátu, a také sanitka rychlé záchranné pomoci z Kopřivnice. „Jednadvacetiletý muž a devětadvacetiletá žena utrpěli poranění páteře a zad, osmadvacetiletá žena měla poranění hlavy a dolní končetiny. Všichni pacienti byli při vědomí. Záchranáři je ošetřili a transportovali na chirurgickou ambulanci novojičínské nemocnice,“ pokračoval Humpl.

Nejvážnější nehoda se potom stala po osmé hodině v Hájově, místní části Příbora. Posádka rychlé lékařské pomoci z Frenštátu pod Radhoštěm tam zasahovala u nehody cyklistky, která nezvládla řízení a narazila do betonového pilíře. „Pětasedmdesátiletá pacientka utrpěla vážné poranění hlavy, byla v bezvědomí. Lékař se musel postarat o zajištění dýchacích cest intubací, ženu poté záchranáři napojili na umělou plicní ventilaci. Následně ženu transportoval vrtulník na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba,“ uzavřel Humpl.