Aniž by si informace ověřila, s vidinou rychlého zbohatnutí se zaregistrovala. Neodradilo ji ani to, že musí zaplatit poplatek v dolarové měně, zaslat výpis z účtu a kopii občanského průkazu.

„Poté byla telefonicky kontaktována investiční poradkyní, která ji manipulativním způsobem přesvědčila, pod záminkou zhodnocení úspor, aby převedla své peníze na účet mezinárodní směnárny kryptoměny,“ uvedla Pavla Procházková z moravskoslezské policie.

Transport ženy na saních, leden 2023.
Hasiči v Beskydech museli improvizovat. Pomáhali zdravotníkům u zraněné ženy

Žena nejprve vložila tisíc eur. Poradkyně jí na této částce chtěla ukázat, jak lze snadno vydělat peníze. A na první pohled to tak skutečně vypadalo. Volající poradkyně jí informovala o fiktivním nárůstu vložených investic.

Půjčky a euforie

Žena z Frýdecko-Místecka si začala půjčovat, kde se dalo. „Následně si půjčila peníze od jiné bankovní společnosti, kamarádů i rodiny. Při následném telefonickém kontaktu ji pak volající přesvědčila, aby své finanční prostředky postupně zasílala na mezinárodní účet, u něhož však musí povolit vzdálený přístup do počítače,“ dodala Procházková.

Jedenáctý ročník mezinárodního mistrovství ČR v historickém lyžování, 21. ledna 2023, Staré Hamry - Gruň.
VIDEO: Do Beskyd dorazili lyžníci i telemarkové hvězdy. Chyběl jen Krakonoš

Žena to ve finanční euforii skutečně udělala. „Pak již byly její veškeré finance bez jejího vědomí z mezinárodního účtu odčerpávány. Žena tak přišla o více než 750 tisíc korun,“ řekla Procházková.

Oznámení přijali policisté z oddělení Brušperk. Případ je vyšetřován jako trestný čin podvodu.

Riziková investice

Policisté při investičních transakcích nabádají k obezřetnosti.

„Ke každé takové investici je potřeba přistupovat jako k rizikové. Před samotnou investicí do kryptoměn je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti,“ uzavřela Procházková, podle které je třeba pamatovat na to, že nikomu za žádných okolností není třeba povolovat vzdálený přístup ke svému počítači.