Muži vstoupili do bytu pod záminkou, že ženě nabrousí nůžky. „Jeden z pachatelů opravdu brousil nůžky a druhý pak v nestřeženém okamžiku odcizil ze skříňky v obývacím pokoji peníze, které tam měla žena uschované,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a upřesnil, že důvěřivá seniorka přišla o téměř dvacet tisíc korun.

Policisté k popisu pachatelů zjistili, že se jednalo o dva muže tmavší pleti. První byl ve věku kolem 45 let, štíhlé postavy, vysoký asi 180 centimetrů, s tmavými krátkými kudrnatými vlasy. „Na krku měl tenký zlatý řetízek s přívěškem mince, ve kterém bylo vyobrazení hlavy Kleopatry,“ doplnil policejní mluvčí.

Druhý z podvodníků byl ve věku okolo 25 let. Měl rovněž štíhlou postavu, vysoký byl 180 centimetrů a měl krátké tmavé vlasy. „Oba pachatelé hovořili plynně česky,“ podotknul Tomšík s tím, že k popisu oblečení pachatelů policisté mnoho nezjistili. Oderští policisté nyní případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

„Policisté opětovně varují obzvláště starší spoluobčany, aby cizí osoby do obydlí nepouštěli. Podvodníci a zloději jsou schopni vymyslet různé důvěryhodné verze. Jedná se například o zaplacení doplatku či přeplatku za plyn, elektřinu, vodu, koupi výhodného nádobí či deky a další. Dokonce mnohdy znají i příjmení a křestní jména rodinných příslušníků a další údaje, na základě kterých chtějí vzbudit důvěru,“ upozornil policejní mluvčí a připomněl, že vše se dá ale osobně předem ověřit, a tím se vyhnout se tak případným problémům. V případě, že někdo má podezření, že se někde pohybuje podezřelá osoba, měl by bez váhání volat na linku 158.

Přečtěte si také:

Podváděla přes internet, policie hledá další poškozené

Povedená čtyřka obrala stát skoro o dvě stě tisíc

Objednal si přepravu zboží, za služby neplatil