„Trestní oznámení jsme přijali v polovině května,“ potvrdil v pátek na dotaz redakce policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. „Intenzivně se tím zabývají kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně,“ dodal.

O podezřelé transakci informoval Deník jako první zhruba před měsícem.

Trestní oznámení na neznámého pachatele se podle všeho týká jednoho ze dvou bankovních převodů. Jaroslavu Krejčí měl někdo přesvědčit, aby své peníze investovala do koupě nemovitosti – první transakce byla v pořádku, u druhé však peníze neskončily na účtu prodávajícího, ale u „dosud nejmenované“ společnosti.

Krejčí nakonec nemovitost získala po dlouhých tahanicích až s ročním zpožděním.

Je zřejmé, že kriminalisty zajímá hlavně českotěšínská firma AAron House, která právě loni v březnu památku – a pravděpodobně za cizí miliony – koupila. Zámek jí patřil přibližně rok. Zástupce firmy Jaroslav Rodzenák opakovaně tvrdí, že společnost zákon neporušila.

Libor Benda, který Jaroslavu Krejčí zastupuje, přitom nedávno redakci řekl, že žena byla v březnu 2008 v kontaktu s Rodzenákovým společníkem a že peníze byly použity v rozporu s domluvou. „Koncem března 2008 mu převedla peníze na nákup zámečku Hnojník. Ty však nebyly použity dle původní dohody. Paní Krejčí se měla stát majitelkou už tehdy, ale peníze byly zčásti použity na nákup zámečku pro AAron House a zbylou část si měli oba dva mezi sebou rozdělit, a to bez vědomí paní Krejčí,“ řekl Libor Benda. „K tomu však nedošlo a společníci se mezi sebou z tohoto důvodu pohádali,“ poznamenal.

Přečtěte si také: Zámek si koupili za cizí miliony