Auto, jehož levé zadní okno bylo rozbité a přelepené lepicí páskou, totiž upoutalo pozornost policejní hlídky. Ta chtěla vůz i řidiče projíždějícího v Ostravě-Zábřehu po Čujkovově ulici zkontrolovat.

„Na pokyn k zastavení však řidič nezareagoval obvyklým způsobem, místo toho začal ujíždět. Nereagoval na výstražná zvuková a světelná znamení a před policisty ujížděl. Přitom nerespektoval dopravní značky Dej přednost v jízdě, zamířil i na stezku pro chodce a cyklisty. Na konci stezky odbočil do lesoparku Bělský les a opakovaně vypínal světla. Zřejmě předpokládal, že se mu v neosvětlených místech lesoparku takto podaří policistům ztratit. Nepovedlo se mu to a ujížděl dále. Na Mitrovické ulici dokonce ohrozil dva další automobilisty natolik, že museli vjet až na chodník. Z ulice Na Šancích pak řidič prudce strhnul řízení vozidla na zasněžené pole a pokračoval až k lesu. Jeho zběsilá jízda skončila až poté, co nacouval do policejního vozu, který jel za ním,“ popsala „kousky“ ujíždějícího šoféra ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Podle ní policisté řidiče za použití donucovacích prostředků zadrželi. Následně pak také zjistili, že mu Okresní soud v Ostravě uložil už předloni v květnu zákaz činnosti spočívající v řízení všech motorových vozidel. „Orientační test Drugwipe 5+ zjistil u řidiče přítomnost extáze. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Přiznal se také, že za volant si sedl po užití marihuany,“ doplnila mluvčí.

Policisté sdělili muži podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění formou zkráceného přípravného řízení. Hrozí mu až roční trest vězení, případně zákaz činnosti nebo peněžitý trest.