Podezřelý u důchodce získal důvěru v minulosti, kdy mu pomáhal třeba při obstarávání nákupů. Jenže začátkem letošního roku si mladého muže vpustil do bytu, což se mu hned vymstilo.

„Muž totiž seniorovi během návštěvy odcizil peněženku se spořitelní knížkou, osobními doklady, finanční hotovostí ve výši 600 korun a platební kartou. Senior měl bohužel v peněžence také poznačený PIN k platební kartě, čehož měl podezřelý využít a pomocí odcizené platební karty vybrat 40 tisíc korun,“ informovala Darina Knižátková, okresní policejní mluvčí. Nepoctivě získané peníze pak mladík utratil za elektroniku a oblečení.

Brzy mu však v peněžence zřejmě nezbyla ani koruna, a tak se na konci ledna opět vydal do domu s pečovatelskou službou. I tentokrát se mu podařilo do bytu nešťastníka vloudit. Záminkou byla nutnost odskočit si na toaletu.

„Senior se bohužel i přes prvotní odmítnutí nakonec nechal podezřelým přemluvit a do bytu jej vpustil. Ve chvilce nepozornosti pak senior přišel o druhou peněženku, kterou měl uschovanou v bundě na věšáku. V peněžence měl drobnou finanční hotovost, průkazy na slevu jízdného a doklady od vozidla,“ pokračuje policejní mluvčí.

Jenže malý lup drzému zloději nestačil a hned na druhý den byl za dveřmi důchodce zase. „Požádal ho, zda si může zavolat z jeho mobilního telefonu. Senior po přemlouvání bohužel opět souhlasil, podezřelý toho využil a mobilní telefon mu odcizil,“ prozradila očekávaný scénář Darina Knižátková.

Policistům se ale podařilo mladého kriminálníka v poslední lednový den zadržet. Ještě ale stačil ve čtvrtek ukrást v knihovně další mobilní telefon v hodnotě 4 tisíc korun. Jak vyšlo následně najevo, podezřelý byl již za majetkovou trestnou činnost v loňském roce pravomocně odsouzen. „V současné době je podezřelý z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tato právní kvalifikace nemusí být však konečná a vzhledem k probíhajícímu vyšetřování může být navýšena o další protiprávní jednání,“ dodala policejní mluvčí.