Zatím neznámý zloděj se do lékárny v Kauflandu vloupal v sobotu 27. prosince v době mezi pátou a šestou hodinou ranní. „Na budově obchodního domu pachatel rozbil dvojitou skleněnou výplň výkladu lékárny,“ nastínil novojiíčnský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Zloděj vešel do prostor lékárny, odkud odcizil menší finanční obnos z příruční pokladny, pak už se soustředil na léky. Vzal Paralen Plus, Modafen, Panadol Plus, Paralen Hot drink a Ibalgin, některé léky ve velkých dávkách. „Způsobená škoda převýšila částku jednadvacet tisíc korun,“ přesnil Tomšík a doplnil, že škoda na výloze činí předběžně škodu kolem dalších deseti tisíc korun.

V souvislosti s vloupáním policie hledá muže střední postavy, vysokého asi 180 centimetrů, byl bílé pleti bez vousů. Na hlavě měl tmavou čepici, rovněž oblečení měl tmavé, krátkou bundu do pasu. „Mohl se pohybovat ve vozidle, které z místa odjelo. Podle poznatků by se mohlo jednat o vůz Škoda Octavia šedé nebo stříbrné barvy,“ sdělil Tomšík s tím, že policie žádá o pomoc případné svědky, kteří muže udaného popisu nebo vozidlo, v němž mohlo být i více osob, v uvedenou dobu spatřili, aby své informace sdělili na čísle 158, případně na nejbližší policejní služebně.

Ve stejný den policisté vyjížděli k brutálnímu případu do Kunína. Policisté z ohavného činu podezřívají devětatřicetiletého muže z Kunína. Ten měl v domě za dosud nezjištěných okolností surovým způsobem zabít štěně labradora, staré asi měsíc a půl. „Pachatel zvířeti rozdrtil lebku,“ sdělil policejní mluvčí a dodal, že muž poté čtyřiadvacetileté majitelce psa přes domovní telefon vyhrožoval fyzickou likvidací. „Řekl, že skoncoval s jejím psem a nyní skoncuje i s ní,“ upřesnil Tomšík Muž se po zadržení policistům přiznal, že ženě vyhrožoval a je pravděpodobné, že je i tím, kdo zabil štěně. Policisté již zahájili úkony ve věci trestných činů týrání zvířat a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.