Lákadlem pro zloděje se stal mobilní telefon Nokia N95. „Tehdy neznámý pachatel využil situace, kdy čtrnáctiletý chlapec právě s telefonem manipuloval. Pachatel mu jej odcizil a utekl,“ uvedla novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková a dodala, že poškozená čtyřiatřicetiletá žena, které telefon patřil, vyčíslila škodu na deset tisíc korun.

Ve středu 29. října novojičínští policisté, na základě svědeckých výpovědí a provedené rekognice podle fotografií, zjistili jako pachatele šestnáctiletého chlapce, který se svým činem dopustil provinění krádeže. Chlapec měl ale komplice, v němž policisté poznali jim známou firmu, a to jednadvacetiletého mladíka z Nového Jičína, který byl v době krádeže rovněž na místě. Ten měl za sebou první krádež již v době, kdy mu bylo devět let, a po čas své nezletilosti měl na svém kontě desítky případů s celkovou škodou kolem tří milionů korun.

Právě zmíněný recidivista převzal mobil od mladistvého a prodal ho za dva tisíce korun čtyřiačtyřicetiletému muži. Ten se ale z levné koupě dlouho netěšil, neboť mobil musel vydat policistům.