Ze zaparkovaných nákladních automobilů se jim podařilo ,vysát' 350 litrů nafty. Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí, k případu sdělil: „Od občanů jsme se telefonicky dozvěděli o podezřelém pohybu osob u odstavených kamionů. Po příjezdu na místo jsme zadrželi jednoho z pachatelů. Čtyřiapadesátiletý muž z Vítkova měl ve svém vozidle několik plastových kanystrů. Dalším pachatelům se z místa podařilo utéct."

Obě auta měla kufry i zadní sedadla zaplněné kanystry s kradenou naftou. Další nádoby byly pod zaparkovanými kamiony, z nichž naftu přečerpávali pomocí zahradních hadic. Zloděj uvedl, že jeho kumpáni pocházejí také z Vítkova a nejmladšímu je devatenáct let.

„Zadržený byl umístěn v policejní cele a následujícího dne jsme mu sdělili obvinění z podezření ze spáchání přečinu krádeže. Stejně jako on, tak i jeho spolupachatelé se již v minulosti dopouštěli majetkové trestné činnosti, mimo jiné také krádeží motorové nafty," informoval policejní mluvčí a dodal, že nyní prověřují to, zda si tito muži na území Novojičínska neoprávněně nepřivlastnili další naftu.

Nafta je v poslední době častým cílem zlodějů. Jak už Deník informoval, minulý víkend se v Jeseníku nad Odrou a Suchdolu nad Odrou ztratilo ze zaparkovaných vozidel a zemědělských strojů přes tisíc litrů nafty s celkovou škodou za více než sto tisíc korun. (sim)