Krádež na hřišti v Jistebníku potvrdil novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes. „Neznámý pachatel vnikl do restaurace v Jistebníku, ze které následně odcizil zboží a věci v hodnotě několika desítek tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí a vzápětí dodal, že ke krádeži došlo v pátek 4. června v nočních hodinách.

Informace o krádeži se objevila na webových stránkách TJ Jistebník, kde rovněž byl pokyn pro hráče. „Došlo k odcizení některých věcí, včetně části vybavení a registračních karet některých hráčů. Prosíme proto všechny hráče, aby si na nedělní zápas proti Straníku s sebou přinesli občanské průkazy!!! Bez nich nebude možno zápas regulárně odehrát,“ stálo na webu, kde zástupci tělovýchovné jednoty rovněž žádají všímavé občany, kteří něco viděli, zaslechli, nebo by mohli nějak přispět k dopadení pachatelů, aby kontaktovali nejbližší policejní oddělení v Bílovci, případně zaslali informace mailem na tělovýchovnou jednotu.

Zlodějna způsobila oddílu nemalé potíže. „Registrační karty se ztratily čtyřem hráčům. Komplikuje nám to život, protože hráči museli hrát na občanky. Musím jet na krajský fotbalový svaz vystavit nové registračky, abych na okrese mohl doložit, že opravdu hráli naši hráči. Kdybych neměl čas dopoledne, nevím, jak bychom to zvládali,“ popsal situaci organizační pracovník jistebnické TJ Jiří Konečný. Ten doplnil, že zloděj si navíc odnesl také kompresor, světelnou tabuli v hodnotě padesáti tisíc korun, peníze a nějaký alkohol, který zůstal po táboráku.

Pro úplnost je nutno připomenout, že Jistebník svého soupeře ze Straníku nakonec porazil 3:0.