Podle policie se zloděj dostal do areálu, ve kterém je velké fotbalové hřiště, víceúčelové sportovní hřiště a dětské hřiště v noci z úterka na středu. „Neznámý pachatel nezjištěným způsobem odříznul kovové pruty zapuštěné do betonových patek, na nichž byla houpadla,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že zloděj si houpadla odnesl stejně jako maketu čápa z tvrzeného plastu.

Starostka Skotnice byla z události hodně smutná. „Ukradli nám dvě houpadla, delfínky. Ještě jsme tam měli dvě makety čápů, jednoho ukradli, druhého rozbili. To pro nás bylo nemilé překvapení,“ uvedla starostka a dodala, že zařízení vedle fotbalového hřiště fungovalo bez problémů téměř čtyři roky. Ve čtvrtek odpoledne byla vidět na trávě vedle hřiště prázdná místa po houpadlech. U plotu kousek opodál ležela plastika čápa, kousek od ní ulomená hlava.

„Je to škoda, starali jsme se o to, bylo to zachovalé. Navíc to využívají maminky ze širokého okolí, nejen ze Skotnice. Bohužel se stalo,“ pokračovala Mužná a poznamenala, že krádež musela dát zloději poměrně hodně práce, neboť houpadla byla na ocelových pružinách, které byly zabetonované a přišroubované.

Obec za zcizené a poničené věci kdysi zaplatila 27 tisíc korun. „Doufám, že to někomu bude sloužit ke spokojenosti a dítě toho, kdo to vzal, z toho nespadne a nezlomí si ruku. A snad to už nebude pokračovat,“ věří starostka.