Devětadvacetiletý zloděj měl během posledních týdnů u příborských policistů hned několik vroubků. Jednalo se o sérii několika vloupání do různých soukromých objektů. Podle rčení, že se pachatel vždy vrací na místo činu, kradl hned čtyřikrát i ve veterinární ordinaci.

Během letošního května navštívil pachatel ve čtyřech případech částečně oplocený pozemek, přes neuzamčené dveře vešel do stáje, klubovny a odtud vnikl i do rodinného domu. „V prvním případě odcizil dvd přehrávač Sony s třemi reproduktory a zesilovačem. Při druhém vloupání odcizil ze stolu v ordinaci veterináře mini věž značky Logik a ze zásuvky finanční hotovost šest tisíc korun,“ vyjmenovala kořist pachatele novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková a dodala: „Při třetím vloupání do tohoto objektu odcizil ze stáje trafo Devalt. Koncem května se sem vloupal po čtvrté a ukradl ze stolu notebook a opět finanční hotovost.“ Podle Michálkové Šálkové tak zloděj způsobil při těchto čtyřech krádežích celkovou škodu 42 500 korun.

Past na zloděje sklapla před měsícem, když se vydal znovu krást do rodinného domu v Petřvaldě. „Bez zjevného poškození vstupních dveří vešel do rodinného domu a volně se zde pohyboval. Následně ze suterénního pokoje, kde v tu dobu spali dva synové majitele domu, odcizil notebook značky Toshiba se síťovým kabelem a bezdrátovou laserovou myší,“ informovala Šálková s tím, že zloděj krádeží způsobil škodu v hodnotě 15 075 korun. Tisková mluvčí však zároveň dodala, že ukradené věci podezřelý muž ještě před podáním vysvětlení vrátil poškozenému.

O den později se vydal krást znovu, když okolo čtvrté hodiny ranní přelezl plot u rodinného domu v Petřvaldě a přes pootevřené okno se pokusil vniknout dovnitř. Přitom jej však přistihl majitel domu.

Policii veškerá oznámení okradených a svědků stačila k tomu, aby započala s úkony, které ji přivedly na stopu vychytralému zloději. „Na základě dobré místní a osobní znalosti policisté vyslechli dotyčného devětadvacetiletého muže z Petřvaldu,“ uvedla Michálková Šálková. Současně dodala, že při výslechu se muž přiznal i k řízení bez řidičáku. „Policisté muže podezírají ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a řízení bez řidičského oprávnění,“ vyjmenovala mluvčí a dodala, že v případě odsouzení hrozí chamtivému zloději trest odnětí svobody v délce trvání od tří měsíců do šesti let.