Policista jel odpoledne na jízdním kole do práce, když si všiml, že v areálu jedné firmy se děje něco nezvyklého. „Policista viděl dva muže, jak manipulují s cívkami, na kterých byl navinutý měděný izolační drát," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.

Jednoho z mužů se policistovi podařilo zadržet na místě, druhý utekl. I ten ale skončil v policejní cele, a to nedlouho poté, co se vrátil na místo činu.

„Druhého muže zadrželi policisté ve chvíli, kdy jel v automobilu. Řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek, a to i přesto, že měl pravomocným rozhodnutím udělen zákaz řízení motorových vozidel do roku dva tisíce sedmnáct," upřesnil Petr Gřes.

Policisté zjistili, že jeden ze zadržených mužů je bývalým zaměstnancem firmy, odkud se muži pokusili cívky vyvézt. Společně vnikli do areálu podniku v Kopřivnici v nedělních odpoledních hodinách. „Odcizené měděné izolační dráty, navinuté na cívkách s pomocí vysokozdvižného vozíku odcizeného v podniku, si uschovali v nedalekém zarostlém porostu.

Následujícího dne se v ranních hodinách vydali na místo a s odcizenými věcmi začali manipulovat. Projíždějící policista si všiml jejich podezřelého chování, a když zjistil, o co jde, tak jednoho z mužů zadržel do příjezdu kolegů," shrnul Petr Gřes, s tím, že muže ve věku 29 a 31 let policie podezřívá z přečinu krádeže, kdy škoda převýšila 100 tisíc korun. Hrozí jim až pětiletý trest odnětí svobody.