Na konci července si skupinka výtečníků vyhlídla objekt čerpací stanice u čtyřproudové silnice I/48. S želízky na rukou však skončil pouze jeden lapka, kterého tam zanechali jeho dosud neznámí komplici. Pachatel se do benzinky dostal poté, co vypáčil jedno z oken. „Zde se postupně zmocnil finanční hotovosti, většího množství cukrovinek různých značek, cigaret, alkoholu a jiného drobného zboží,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík s tím, že se na vloupání podíleli i další pachatelé.

„Před příjezdem policejní hlídky z místa odjeli neznámým vozidlem. Na místě však zanechali následně zadrženého sedmadvacetiletého pachatele z Ostravy,“ poznamenal mluvčí. Vyšetřování nakonec odhalilo, že Ostravák má na svém kontě mnohem více prohřešků. Nejen na Novojičínsku má na svědomí několik případů majetkové trestné činnosti.

Kriminalisté na případu intenzivně pracují a je pravděpodobné, že jim nezůstane skryta identita ani ostatních pachatelů.

Podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky si v Libhošti vysloužila jen o dva dny později mladá řidička. Ta totiž za volant usedla bezmála se třemi promile. Podrobnosti sdělil Zbyněk Tomšík: „Hlídka kontrolovala dvaatřicetiletou řidičku osobního vozidla Opel Omega, která jela z Libhoště směrem na Sedlnice. Policisté při kontrole zjistili, že řidička před jízdou požila alkoholické nápoje.“ A ne zrovna málo, neboť zkouška odhalila u ženy hodnotu 2,85 promile alkoholu v dechu. Ani opakovaná měření nedopadla pro násosku lépe, obě přesáhla hodnotu přes dvě a půl promile.

„Řidička souhlasila s naměřenými hodnotami hladiny alkoholu a odběr krve nepožadovala. Rovněž jí byla zakázána další jízda a policisté ji na místě zadrželi řidičský průkaz,“ dodal Zbyněk Tomšík.

Přečtěte si také:

Milovník erotiky a války přistihla kamera

Spící číšník přišel o třicet tisíc korun

Zloděje zlákaly technika i kabelka