I přes to, že pro jízdu na kole je čím dál chladnější počasí, někteří náruživí cyklisté si ji nedokážou odepřít. Novojičínští policisté tak proto stále evidují několik případů krádeže jízdních kol. Za uplynulé dny jsou to hned dva bicykly, které skončily v nepravých rukách.

Hned první říjnový den přišel o své kolo muž na ulici Budovatelů v Novém Jičíně. „Neznámý pachatel vešel do volně přístupného domu a odtud odcizil pánské horské jízdní kolo Avalanche,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík s tím, že jízdní kolo bylo zajištěno lankovým zámkem. „Majitel kola svůj ukradený jízdní prostředek ocenil na částku přes dvanáct tisíc korun,“ dodal Tomšík.

Neuzamčená kola přímo po odcizení volají

Další krádež jízdního kola se pak uskutečnila o dva dny později. Tentokrát si neznámý pachatel vyčíhl dům na ulici Bulharská, odkud z chodby ukradl volně odložené pánské horské jízdní kolo 4EVER. „Kolo v hodnotě přes sedm tisíc korun si majitel uložil do společných prostor domu pod schodištěm,“ doplnil policejní mluvčí Tomšík. Současně informoval, že oba případy policisté prošetřují jako trestné činy krádeže, kde pachateli či pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Po zlodějích kol policisté nyní pátrají, avšak pachatele, který se v polovině letošního srpna vloupal do zaparkovaného vozidla Škoda Superb na ulici Suvorovova v Novém Jičíně, již dopadli. „Zloděj tehdy z vozidla odcizil tašku s notebookem a dokumenty,“ nastínil mluvčí Tomšík.

Poškozený si však všiml, že z místa krádeže odjíždí podezřelé auto, které se tedy pokusil svým vozidlem zablokovat. Pachatelé proto vyhodili tašku s ukradenými věcmi z auta ven. „Policisté zjistili, že tento čin spáchal třicetiletý muž z Ostravy, který se ke krádeži i doznal,“ doplnil Tomšík s tím, že policie na tomto případu nadále pracuje.

Přečtěte si také:

Mlsoun čokolády nepronesl

Maskovaní lupiči přepadli hernu v Novém Jičíně

Z vozidla zmizela peněženka i autorádio