Zatím neznámý pachatel se totiž zaměřuje právě na tento typ automobilu. Vyhlédne si jej na parkovišti a poměrně jednoduchým způsobem z něj ukrade obsah palivové nádrže. Saxo má nešťastně vedené potrubí podběhem zadního pravého kola. Zloděj se k němu dostane bez větších potíží. Potrubí nařízne a vytékající palivo zachytí do své nádoby. Pokud je v nádrži více, než pojme jeho kanystr, vyteče zbytek na cestu.

Zatím poslední případ byl hlášen ve středu ráno z ulice J. Gagarina v Havířově. Shodou okolností bylo stejné vozidlo „vypuštěno“ už na konci ledna. V úterý ráno hlásil stejnou krádež majitel saxa na nedaleké Škroupově ulici.

Protože škoda v těchto případech zpravidla nepřesahuje pět tisíc korun, jsou vyšetřovány jen jako přestupky. Ke smůle všech okradených motoristů je každá krádež vyšetřována, či spíše pouze evidována, zvlášť. Proto se jednotlivé přestupky nedostávají do souvislostí, aby se jim republiková nebo městská policie více věnovala.

„Pokud jde o poškozené vozy saxo, nemáme hlášen ani jeden případ. Pravděpodobně byly vzhledem k výši škody řešeny jako přestupky a zůstaly v kompetenci městské policie a magistrátu. Naši policisté mají hlášeno od začátku roku šest vozidel, z kterých bylo ukradeno palivo. Jeden případ je v centru města, čtyři na Šumbarku a jeden v Podlesí. Jen v jednom z těchto případů přesáhla škoda kvůli proražení nádrže pět tisíc korun a je proto vyšetřován jako trestný čin,“ řekl okresní policejní mluvčí Jaroslav Kus.