Výtržníků, kteří se v minulém týdnu dopustili krádeže a způsobili několikatisícovou škodu, řádilo v novojičínském okrese hned několik. Nejvíce nahlášených krádeží bylo v Mankovicích.

Neznámý pachatel se minulou středu, 25. 7. 2012, vloupal do fotbalových kabin v Mankovicích. „Zloděj rozpletl pletivo na okně vedoucím do šaten a tam odcizil několik fotbalových míčů. Stejným způsobem se dostal také do skladu, odkud si odnesl sadu fotbalových dresů, čtyři chladící obstřiky, dvacet registračních průkazů a další míče," uvedl novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Zloděj ukradl věci v hodnotě 26 tisíc 400 korun.

Krade se vše. I nářadí

Tento pachatel však nebyl jediným, kdo způsobil minulý týden škodu obyvatelům Mankovic. Majitel auta značky Volkswagen Transporter přišel o nářadí v ceně devatenácti tisíc korun, když se mu do vozu vloupal neznámý výtržník. „Zloděj vnikl dosud nezjištěným způsobem do auta a odcizil kufr s vodoinstalatérským nářadím, sekací kladivo a vrtáky," podotkl Zbyněk Tomšík.

Nejkurióznějším případem, který se stal v Mankovicích, byla krádež mobilní toalety. Zloděj ukradl TOI kabinku, jež stála u železničního přejezdu, a způsobil tak majiteli škodu ve výši 24 tisíc korun.Mankovice však nebyly jedinou obcí, kde zloději řádili. Ke vloupání došlo také ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde zloděj ukradl z místního gymnázia a střední průmyslové školy několik elektronických přístrojů. „Pachatel vytlačil okno, které bylo přivřené na mikroventilaci, a dostal se tak do kabinetu počítačové techniky. Odcizil pět notebooků s příručními brašnami a nabíječkami a pět antén na WI-FI," popsal krádež policejní mluvčí. Věci měly hodnotu 56 tisíc korun.

Největší škodu, přes osmdesát tisíc korun, způsobil zloděj ve Frenštátě pod Radhoštěm majiteli bílého vozu Škoda Fabia Combi. Ten měl své auto zaparkované před svým domem v Martinské čtvrti. Policie vyhlásila pátrání po pachateli, který auto odcizil a stále ho používá.

EVA ŘEHÁKOVÁ