Zraku všímavého občana neunikl třiatřicetiletý muž, který se dostal do sklepa domu na ulici Karla Čapka. V něm ukradl v pondělí 15. září pod rouškou tmy části jízdního kola. Krátce na to ale skončil v policejní poutech. Nebyl to zdaleka jediný sklep, který měl dotyčný v Kopřivnici vykrást. „Tady patří poděkování všímavým lidem, kterým nebylo lhostejné, co se děje v okolí jejich obydlí a včasnou informací napomohli policistům i poškozeným ochránit jejich majetek," sdělil novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Neúspěšní při svém „výletu" za hranice zákona byli také dva mladíci (19 a 25 let). Po vzájemné domluvě vnikli do zahrady domu na ulici Sluneční a snažili se ukrást zahradní elektrické nářadí. „Z přečinu podílnictví je prověřován i jednatřicetiletý muž, který u sebe vědomě přechovával odcizené jízdní kola, elektroniku a další věci pocházející z trestné činnosti způsobené na území Kopřivnice a okolí. Způsob jejich nabytí, od koho je získal i komu patří, jsou předmětem dalšího vyšetřování," informoval policejní mluvčí.

Ani podmíněný trest uložený soudem neodradil od dalších nákupů takzvaně za pět prstů jiného muže z Kopřivnicka. Naposledy se terčem jeho zlodějských choutek stala prodejna drogerie, kdey ukradl zboží za více jak dva tisíce korun. Přitom letos v květnu mu soud uložil podmíněný trest v délce trvání 30 měsíců. „Ve všech uvedených případech zahájili kopřivničtí policisté úkony trestního řízení s podezřením z několika trestných činů majetkového charakteru," dodal na závěr tiskový mluvčí Policie ČR Petr Gřes.