„V posledních dnech zaznamenali novojičínští policisté několik případů, kdy neznámí pachatelé využili nepozornosti prodavačů a v nestřeženém okamžiku jim odcizili z pokladen tržby,“ uvedla okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková a dodala, že první dva případy se staly na Bílovecku a Frenštátsku. „Neznámý pachatel z prodejny ve Veřovicích odcizil z nezajištěné zásuvky pokladny finanční hotovost v celkové výši deset tisíc korun,“ nastínila Michálková Šálková.

Stejný případ se odehrál také v Klimkovicích. „Neznámý pachatel tu v prodejně Elektro-sklo na Náměstí využil nepozornosti prodavačky a z pokladny odcizil finanční hotovost ve výši 12 tisíc korun,“ poukázala Michálková Šálková.

Podobně si počínal také zloděj v prodejně Hruška ve Studénce, kde 14. července během deseti minut otevřel zmáčknutím manuálního tlačítka pokladnu a odcizil finanční hotovost ve výši 9 tisíc korun. „Policisté důrazně varují majitele obchodů a jejich zaměnstance, aby v době letního provozu dbali nejen na zboží, ale také na zabezpečení pokladen,“ upozornila mluvčí.