Případ ne zrovna dvakrát příkladné matky má na stole v těchto dnech novojičínská policie. Žena si za své nezodpovědné chování vysloužila podezření ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte.

Dvaatřicetiletá žena místo toho, aby se řádně starala o své dva potomky, tak je po dobu několika dnů zanechala u svých známých bez jakýchkoliv prostředků. Navíc nešlo o ojedinělý případ. „Prověřovaná matka má na základě rozsudku soudu určenou jejich výchovu. Z doposud zjištěných informací se tohoto jednání měla v letošním roce dopustit minimálně ve třech případech," sdělil novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Scénář události měl být údajně vždy totožný. Matka přišla se svým dětmi ke známým s tím, aby jí je na chvíli pohlídali, že si musí vyřídit nějaké záležitosti. Ti v dobré víře ženě vyhověli, ale to ještě netušili, že se stanou opatrovníky ne na hodiny, ale na několik dnů. „Svůj čas trávila v různých restauračních zařízeních či u známých. Děti zanechala bez prostředků, stravy, peněz, léků a čistého oblečení," vyjádřil se dále k případu policejní tiskový mluvčí.

O věc se tak začali kromě policie zabývat i sociální pracovníci, konkrétně oddělení sociální právní ochrany dětí, a také příslušný soud. „Policisté nyní prověřují všechny okolnosti jejího jednání, shromažďují informace od známých a dalších svědků," dodal na závěr mluvčí Petr Gřes.