Nestihli jste přímý přenos, nevadí. Zazpívat si můžete kdykoliv díky našemu záznamu:

Zdroj: Youtube

„Ke zpívání koled už máme přes tisíc přihlášených, což nás moc těší a jen to potvrzuje, že tato naše akce už napevno patří k předvánočnímu času v České republice. Velká náměstí, kde se tato událost pravidelně konala a kam chodily zpívat tisíce lidí, však bohužel kvůli vládním opatřením musela zrušit své trhy a programy. I přesto se ale tato akce uskuteční. Když nelze zpívat koledy venku, mohou se lidé připojit on-line z tepla svých domovů,“ vysvětlila před středečním přenosem Jitka Peroutková, manažerka marketingu Deníku.

Takto letos zpívaly s Deníkem děti ze ZUŠ Josefa Slavíka v Hořovicích:

Právě Deník z vydavatelské rodiny Vltava Labe Media totiž akci Česko zpívá koledy už jedenáctým rokem pořádá. Na webu Deník.cz a na stránce ceskozpivakoledy.cz odstartovalo zpívání koled ve středu 8. prosince v 18 hodin. Stejně jako v loňském roce pro vás koledy hrála a zpívala kapela Čechomor.

Čechomor si pozval hosta

„Na středeční podvečer se už moc těšíme, poprvé s námi budou koledy hrát a zpívat i další kolegové z kapely – akordeonista Honza Kolář a basový kytarista Lukáš Čunta. A navíc budeme mít skvělého hosta, cimbalistku Zuzana Čechovou,“ řekl před akcí Karel Holas, zpěvák a houslista kapely Čechomor.

Podívejte se, jak Česko zpívalo koledy v roce 2020:

Čechomor během akce Česko zpívá koledy 9. prosince v Praze.
VIDEO: Jedinečné akce Česko zpívá koledy se on-line zúčastnily desetitisíce lidí

„Samozřejmě, že od dětství mám ráda koledy. I proto jsem moc ráda, že mě skupina Čechomor pozvala, abych na akci Česko zpívá koledy zahrála s nimi na cimbál. Bude to pro mě nová zkušenost a moc se těším,“ podotkla Zuzana Čechová.

Akci tradičně podporuje také Český rozhlas, na jehož vlnách jste si mohli koledy rovněž naladit a zazpívat si tak třeba u rádia.

A co jsme si letos společně zazpívali?

1. Nesem vám noviny

2. Narodil se Kristus Pán

3. Půjdem spolu do Betléma

4. Štěstí, zdraví, pokoj svatý

5. Pásli ovce Valaši

6. Vánoce, Vánoce přicházejí