VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Novojičínsko

dnes 09:00

Dohodnuto! Nový Jičín má koalici bez vítězné ČSSD

Čtyři podpisy pod koaliční smlouvou ukončily v pátek 19. října odpoledne povolební vyjednávání v Novém Jičíně. Kormidlo na radnici v následujících čtyřech letech převezme koalice ANO, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL.

20.10.2018

Budoucí cukráři dostanou nové prostory

Úplně nové cukrářské centrum budou mít k dispozici žáci Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Praktická výuka tak bude nejen atraktivnější, ale také modernější.

19.10.2018

Příbor má velkou koalici. V opozici bude levice a ODS

Velké změny na radnici čeká Příbor. Čtyři politické uskupení se domluvily na široké koalici a v zastupitelstvu komfortní většinu. Ke komunistům a ODS se k opozici přidá také ČSSD, která tak končí ve vedení radnice.  

19.10.2018

Opravené prostory oživí vůně kávy, knih i barev

Vernisáž výstavy obrazů Jitky Škarohlídové a Petry Šípkové bude součástí dnešního slavnostního otevření prostor knihkupectví, kavárny a galerie MonAmi v nově zrekonstruované historické budově na Slezském náměstí v Bílovci.

18.10.2018

Klec na medvěda je připravená, odborníci rozhodnou, kam ji umístit

Půl tuny vážící železná klec určená k odchytu potulného medvěda, který v posledních dnech působí nemalé škody chovatelům na Valašsku, je připravená v Oznici. Do obce ji ze Slovenska z oblasti Malé Fatry přivezl starosta obce Martin Gerža spolu s ochránci přírody v úterý večer.

18.10.2018

V dalších městech na Novojičínsku se vyjasnilo

Povolební vyjednávání pokračují, v dalších městech na Novojičínsku už je jasno, jak bude vypadat vládnoucí koalice.

17.10.2018

Řidičům se cesta trochu prodlouží

Oprava povrchu komunikace od železničního přejezdu na Třídě Osvobození až po křižovatku na Funek na silnici I/47 v Odrách potrvá až do 31. října.

17.10.2018

Pancéřované hasičské cisterny Tatra vydrží i výbuch miny

Kopřivnice, Jihlava - K zásahům u velkých požárů, při haváriích v chemických závodech či v rizikových místech s nevybuchlou municí jsou určeny nové hasičské speciály. Na jejich výrobě se podílela také kopřivnická Tatra.

16.10.2018

Hřbitov zkulturní nové sochy

Odry - Po úpravách Gerlichovy hrobky má být další významnou investicí do oderského hřbitova úprava vchodu. Tam sice pietní místo existuje zhruba od 70. let minulého století, ale již je nevyhovující.

16.10.2018

Také ve Studénce už je o koalici jasno

Studénka – V dalším městě na Novojičínsku již mají jasno o tom, kdo by je měl po další čtyři roky vést.

15.10.2018

Nový Jičín ocení dárce krve

Nový Jičín ocení bezpříspěvkové dárce krve. Jak sdělila mluvčí radnice Marie Machková, pozvání na radnici obdrželo 73 občanů města, kteří nezištně pomáhají druhým a pravidelně navštěvují transfúzní oddělení.

15.10.2018

Spadne klec? Medvěd má namále, zvažuje se past

Na medvěda, který se od poloviny září potuluje Valašskem, páchá škody a ztrácí plachost dokonce i před lidmi, pravděpodobně spadne klec. Doslova. Ochránci přírody plánují jeho odchyt. Nalákat jej chtějí do odchytové bedny, kterou přivezou v úterý ze slovenského národního parku Malá Fatra.

15.10.2018

Školky a škola ve Frenštátě pod Radhoštěm: blíž k přírodě

Nové zahrady pro školky a nová učebna pro školu, vše více v souladu s přírodou. To vše nyní připravují ve Frenštátě pod Radhoštěm.

14.10.2018

Zazděný poklad v příborském domě z roku 1938 míří na výstavu

Cestu do minulosti okořeněnou poutavým příběhem připravuje Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Chystaná výstava s názvem Zboží ukryté v roce 1938 představí originální dobové zboží z galanterního a papírnického obchodu, které se podařilo až do dnešní doby uchovat. Tehdejší majitelé ho totiž důkladně schovali před nacisty i komunisty.

13.10.2018

Dohoda o koalici v Kopřivnici už je na světě

Koaliční smlouvu podepsala ve čtvrtek večer nadpoloviční většina nových kopřivnických zastupitelů.

13.10.2018

Přejezd v Odrách je uzavřen

Od soboty 13. do středy 17. října je zcela uzavřen železniční přejezd v Pohořské ulici v Odrách.

12.10.2018

V Novém Jičíně se jedná o koalici bez ČSSD

Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy v Novém Jičíně. Tak z ní název dvoustránkového dokumentu, který pět dnů po komunálních volbách podepsali v Novém Jičíně předsedové místních organizací ANO 2011, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL. Zda se všechny strany na koaliční spolupráci dohodnou, bude jasné nejpozději 22. října.

11.10.2018

Někde už je spolupráce narýsovaná

Stačilo jen pár dnů po volbách a někde už se rýsuje jaká koalice povede to či ono město v příštích čtyřech letech.

10.10.2018

Radnice v Novém Jičíně buduje další odpočinkovou zónu za více než 15 milionů

FOTOGALERIE/ Opět rušno začalo být po dlouhých letech v areálu novojičínského letního kina na okraji Smetanových sadů. Začala tam rozsáhlá revitalizace na ploše šesti tisíc metrů čtverečních, na jejímž konci bude relaxační odpočinková zóna.  

9.10.2018

Nová zastupitelstva na Novojičínsku: Někde ženy vůbec nejsou

Zhruba třetinový podíl mají ženy v nově vzniklých zastupitelstvech měst a obcí. Někde nejsou zastoupeny dokonce vůbec.

8.10.2018

Prohlédněte si 29 zastupitelů Nového Jičína

Takto by mělo podle výsledků víkendových komunálních voleb vypadat nové zastupitelstvo města.

8.10.2018

O jednotlivých křeslech rozhodnou vyjednávači

Je po volbách, nastal čas vyjednávání koalic a spoluprací. Teprve ty dají definitivní podobu složení vedení měst a obcí.

8.10.2018

Tak jste rozdali karty ...

Další volby do zastupitelstev obcí jsou za námi. Přinesly o něco vyšší zájem voličů než ty poslední před čtyřmi roky, ale na to, že jsou to volby, které by měly voliče zajímat nejvíce, byla účast poměrně nízká.

8.10.2018

Ve městě vznikne obchodní centrum

Po Novém Jičíně a Kopřivnici by na Novojíčnsku mělo přibýt další město, kde bude obchodní centrum. Má jím být Frenštát pod Radhoštěm.

7.10.2018

Nový Jičín jasného vítěze nemá

Jak hodnotí výsledek komunálních voleb v Novém Jičíně lídři čtyř nejúspěšnějších stran?  

7.10.2018

ČSSD v Novém Jičíně vyhrála, ale výrazně oslabila

Vyrovnaným výsledkem skončily komunální volby v Novém Jičíně. Těsným vítězem se stala ČSSD (20,10%), následována hnutím ANO 2011 (19,64%) a Zelenými s TOP 09, SNK-ED a STAN (18,15%).

6.10.2018

Domov dostal zdarma auto pro seniory

Nový automobil pro seniory převzali v úterý 2. října zástupci Domova pro seniory v Bílovci. Předání se uskutečnilo za účasti zástupců domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která zaštiťuje projekt nazvaný Sociální automobil.  

6.10.2018

Osm rezervací a přírodních památek: Drahokamy v koruně královny Beskyd

Zatímco před osmi lety šlape po bývalé severní sjezdovce do výšky 1323 metrů jen okolo šedesáti tisíc lidí, předloni jich už odhadují ochránci přírody na nové „žluté“ turistické stezce až třikrát tolik! A ne, že by z toho byli extra nadšení…

6.10.2018

VOLBY 2018 v kraji: atmosféra ve štábech, k urnám přišlo 40 procent voličů

Úderem 14. hodiny se volební místnosti uzavřely. Začalo sčítání hlasů. Kdo usedne na radnicích obcí a měst na severu Moravy a Slezska? Sledujte s námi volební víkend v Moravskoslezském kraji.

5.10.2018

Volby na Novojičínsku začaly nenápadně, volí se i teď večer

Zatímco při posledních volbách na Novojičínsku, do poslanecké sněmovny bylo v chodbě budovy novojičínského pracoviště Krajské hygienické stanice plno, v pátek ještě tři minuty před 14. hodinou stála ve vestibulu jediná žena.

5.10.2018

VOLBY 2018 v kraji: překvapení pro prvovoliče, jasná výhra i podezření z kupčení

FOTOGALERIE/ Úderem 22. hodiny se v České republice uzavřely volební místnosti. Komunální a někde i senátní volby budou v pokračovat ve sobotu v osm hodin ráno. Podívejte se, jak vypadal první volební den v Moravskoslezském kraji.

4.10.2018

Ministr viděl Hückelovy vily. Přístup jeho úřadu k Novému Jičínu ale vázne

Po roce a půl opět poctil Hückelovy vily svou návštěvou ministr kultury. Zatímco jeho jméno se změnilo, Daniela Hermana vystřídal Antonín Staněk, historický cenné budovy zůstávají i nadále zdevastované.

3.10.2018

Zloději se zaměřili na automobily

Dvěma případy vloupání do vozidel se v těchto dnech zabývají kopřivničtí policisté.

2.10.2018

Knurrův dům si prohlédne veřejnost

Někteří starostové z Novojičínska i náměstkyně moravskoslezského hejtmana Jarmila Uvírová si ve čtvrtek mohli prohlédnout Knurrův dům ve Fulneku. Dnes mají stejnou možnost i obyvatelé.

2.10.2018

Potvrzeno: soud zrušil rozsudek v případu železničního neštěstí

Když před několika dny Krajský soud v Ostravě v rámci neveřejného jednání rozhodoval o případu železničního neštěstí ve Studénce z roku 2008, mluvilo se o tom, že s největší pravděpodobností zrušil osvobozující verdikt novojičínského soudu.

1.10.2018

Diakonáček bude levně vozit příborské důchodce

S novým měsíce startuje v Příboře nová služba pro občany, zejména pro důchodce.

30.9.2018

Nový Jičín chce ušetřit na dodávkách tepla

Novojičínská radnice zahájila koncesní řízení pro výběr provozovatele tepelného hospodářství města.

30.9.2018

Lípu století sadila stodvouletá žena

Hned dvojí století si připomněli při oslavách vzniku Československé republiky v Hladkých Životicích.

28.9.2018

Publikace je o ekologii, představuje i obce a města

Slavnostní křest publikace Poznej Novojičínsko se uskutečnil ve čtvrtek ve Fulneku. Publikace je věnovaná třídění odpadu a zároveň představuje obce na Novojičínsku.

28.9.2018

Postřelenou orlici uzdravovali v Bartošovicích čtyři roky

Když se smíchá pořádný kus štěstí s obrovským lidským nasazením, mohou se stát mimořádné věci. A stávají se. Důkazem je příběh orlice Toničky, které život ve volné přírodě ukončil jeden výstřel z brokovnice. Návrat do korun stromů jí po čtyřech letech vrátili ochránci zvířat z bartošovické záchranné stanice. 

27.9.2018

Historické automobily budou křižovat Novojičínskem

Také v letošním roce se milovníci starých automobilů a motocyklů mohou těšit na Svatováclavskou vyjížďku, jejíž 8. ročník se uskuteční v pátek 28. září.

27.9.2018

Novojičínsko: Někteří starostové končí

Z kandidátek pro letošní komunální volby je patrné, že v některých obcích budou mít nového starostu. Zatímco ve všech devíti městech Novojičínska současní starostové či současné starostky opět kandidují, v šesti obcích se tamní představitelé na kandidátkách pro volební období 2018 až 2022 neobjevují.

26.9.2018

OBRAZEM: Připomněli si i čestného občana obce – T. G. Masaryka

Lípu století státnosti vysadili ve středu 26. září odpoledne v Šenově u Nového Jičína.

26.9.2018

Kopřivničané se cítí spokojeně

Tradiční průzkum spokojenosti obyvatel se životem ve městě se uskutečnil v průběhu června a července v Kopřivnici. Výsledky ukázaly že lidé žijící v Kopřivnici jsou se životem a děním ve městě vesměs spokojení.  

25.9.2018

Odborníci poradí budoucím maminkám

Nemocnice Nový Jičín připravila od října předporodní kurzy, kterých se mohou jednoduše zúčastnit také maminky z Kopřivnice a okolí. Setkání s odborníky se totiž uskuteční i ve městě pod Bílou horou.

23.9.2018

VIDEO: Vertikální Horečky jsou za námi. Slaňování z věže zvládl i Kazma

FOTOGALERIE/ Vertikální Horečky, tak se jmenovala akce, která se uskutečnila v sobotu 22. září v areálu amfiteátru a jeho okolí na Horečkách na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic.

23.9.2018

Po dvou měsících provozu se musí cesta opravit

S dalšími komplikacemi musí počítat na začátku října řidiči, kteří pojedou mezi Příborem a Novým Jičínem. Objízdnou cestu v katastru obce Rybí je třeba opravit.

22.9.2018

Na chodník čekají už třicet let

Mé jméno je Leona Juřicová a přišla jsem v záležitosti výstavby chodníku od Siberie k Bačům. Kolikrát tuto nebo podobnou větu slyšeli zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm, asi nejde spočítat.

21.9.2018

Vlakové neštěstí ve Studénce: soud v Ostravě zřejmě zrušil zprošťující verdikt

Tragédie ve Studénce ze srpna 2008 se pravděpodobně vrací k novému projednání.

20.9.2018

Zájemci se mohou registrovat na výšlap na kopřivnický Everest

Mílovými kroky se blíží sportovní akce, při které budou zájemci v Kopřivnici zdolávat pomyslný vrchol nejvyššího hory světa. Extrémní výstup na Mount Everest se uskuteční tradičně o první říjnové sobotě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT