Jeho myšlenku podpořil i místostarosta Jiří Vlček, jenž argumentoval, že dobré fungování městské policie není závislé jen na znění zákona, ale zejména na výběru lidí. „Chce to skutečně perfektní lidi. Z konzultací, které jsem absolvoval, mám poznatky, že například nejvhodnější velitel je člověk, který má zkušenosti z republikové policie,“ zmínil se Vlček a jako příklad uvedl Městskou policii Bílovec. „S jejich velitelem jsem hovořil, a pokud jsem si sám ověřoval ve městě, tak bez strážníků už si to tamní obyvatelé neumí představit,“ doplnil Vlček. „Jenže sehnat vhodné lidi bude problém. Nejsou,“ konstatoval místostarosta.

Zastupitelé navíc zabředli do diskuze o počtu strážníků. Ve většině se shodli, že nemá smysl zřizovat městskou policii kvůli dvěma členům. Patrně by nejprve měla čtyři a její počet by se mohl rozšířit na osm. Vše bude ale záležet na financích města. A právě to bylo trnem v oku některých zástupců osadních výborů přítomných na zasedání. „Předpokládám, že městská policie bude sloužit ve městě a u nás v místních částech se ani neobjeví. Už tak město do obcí dává málo peněz, takže to se nám nelíbí,“ kritizovala záměr Oder Renata Nováková z místní části Pohoř. Místostarosta ji ale ubezpečil, že strážníci by časem měli rajóny a mezi ně by patřila i část Pohoř. Rozhodnutí o zřízení městské policie zastupitelé prozatím odložili.

V Odrách již městská police fungovala, a to od roku 1992. V roce 1997 ji ale město zrušilo, mimo jiné i kvůli vysokým nákladům.