Škrpál odstartoval tradičním příjezdem motorkářů, poté netrpěliví návštěvníci čekali, v čem nebo na čem přijede starosta. Na povrch však předem unikly informace, že letošní dopravní prostředek bude mít co dočinění s nedávnými povodněmi. A tak se také stalo. Vladimír Demeter přijel v pracovním oděvu ve lžíci bagru, který pomáhal v obci odstraňovat následky nedávné pohromy. Následoval příjezd další techniky a lidí, kteří měli na obnově Šenova obrovský podíl. To vše za doprovodu Smetanovy Vltavy.

Na úvodní proslov doprovodili starostu všichni ti, kteří podali Šenovu pomocnou ruku. Nechyběli zástupci Integrovaného záchranného systému, vojáků, podnikatelé, politici či představitelé církve. „Doufám, že mohu za všechny říct, že si jejich pomoci obrovsky vážím,“ poděkoval Vladimír Demeter.

Na pódiu měli své zasloužené místo i představitelé obcí a měst, které pomohly novojičínskému Šenovu především lidskou silou, technikou a dary. Mezi ně se zařadilo také východočeské město Náchod, které vyslalo do povodní zasažené obce celkem pětkrát humanitární pomoc. A proč zrovna Náchod pomáhal Šenovu, vysvětlila místostarosta města Pavla Maršíková: „Naši hasiči pomáhali už při dřívějších povodních a byli prvními iniciátory celé akce. Sháněli informace, jak by mohli pomoci,“ přiznala Maršíková a jedním dechem dodala: „Ve městě se sbírala balená voda, ošacení, prostředky na úklid, zkrátka vše, co bylo zapotřebí. Před rokem v Náchodě Šenov u Nového Jičína snad nikdo neznal, ani co to je Škrpál. Teď už to všichni nejen v Náchodě, ale i v okolních obcích vědí a k Šenovu mají dnes citový vztah.“

Slovo děkuji se vyslovilo na sobotním Škrpále nesčetněkrát, potleskem se nešetřilo. Návštěvníci se bavili například u vystoupení novojičínské capoeiry, své pěvecké vystoupení měli také senioři z obce. Ve večerních hodinách proběhl tradiční ohňostroj a oku líbivé vypouštění lampiónu štěstí.