Tradici obnovila tehdejší osvětová beseda v čele s Pavlem Lichnovským, která místnímu zastupitelstvu předložila návrh na obnovení dožínek. Návrh byl přijat a stačilo už „jen“ zajistit celé oslavy. Do jejich příprav se vložili místní obyvatelé, dobrovolní hasiči i členové lidové strany. Od té doby se v Závišicích slaví dožínky, které nahradily den obce.

Současný starosta obce Zdeněk Vajda přiznal, že dožínkový věnec, zdobený klasy a polním kvítím, přebírá už podeváté. „Znamená to pro mě hlavně oslavu naší činnosti v obci, protože tady jde vidět, jak lidé drží spolu, a díky tomu se dá zorganizovat takováto akce ve velkém stylu, tedy velkém na naše poměry,“ uvedl starosta Vajda s tím, že tradice mohla být v obci obnovena až po revoluci.

Průvod vedl jezdec na koni s českou vlajkou, následován skauty s vlajkou obce a České republiky, důstojný hudební doprovod obstarala dechová kapela Straňanka. Za ní už šli obyvatelé obce v krojích. Všichni se pak sešli v zahradě Pohostinství U Kremlů, kde převzal starosta dožínkový věnec a také koláč. Následoval bohatý program, v němž nechyběla ukázka místního hasičského sboru a judistů, tombola, soutěže pro děti nebo také projížďky v kočárech.