Zrušit se však muselo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu a podvečerní program Dne s Mikulášem.

"Od pátku 19. prosince, kdy vláda vydala nová omezení reagující na vzrůstající počet nakažených covidem, jsme řešili, zda adventní trhy zrušit nebo v jejich přípravě a konání pokračovat. Jsem rád, že jsme se nakonec s návštěvnickým centrem a městským kulturním střediskem dohodli na tom, že tradiční a oblíbené trhy v Novém Jičíně uspořádáme," řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Program měst na Novojičínsku omezuje covid.
Ve Štramberku se rozsvítí první vánoční strom v okrese, Frenštát program ruší

Omezení se však dotknou Dne s Mikulášem, který letos připadá na 3. prosince. Program pro mateřské školy, družiny, ale i veřejnost potrvá pouze do 15:00 hodin.

"Večerní rozsvěcení vánočního stromu, které bývalo součástí této akce, jsme museli zrušit, neboť zde bývá návštěvnost vyšší než ministerstvem stanovený limit tisíc osob," dodal Syrovátka.

Jarmark bude přístupný všem návštěvníkům. "Náměstí je veřejnou komunikací, osoby, které se po ní pohybují, nelze nijak omezovat a mohou zde takzvaně na stojáka konzumovat své zakoupené občerstvení. Pouze v označených záborech budou moci lidé konzumovat pokrmy jen pokud budou splňovat podmínky bezinfekčnosti. Stánkaři je ale nebudou vyžadovat. Pouze v záborech je mohou kontrolovat pracovníci hygieny," uvedla vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín Radka Bobková.

Tisková konference k zahájení Ostravských Vánoc na Prokešově náměstí, 24. listopadu 2021 v Ostravě.
Obří dárek: Ostravské Vánoce bez koncertů, ale s novou výzdobou, podívejte se

"Věříme, že adventní jarmark i jeho doprovodný program proběhne v režimu, na kterém jsme se s návštěvnickým centrem i městským kulturním střediskem dohodli. Pokud však bude vydáno další omezující opatření, budeme na něj muset reagovat," podotkl Syrovátka.