Sál suchdolského kulturního domu byl plný návštěvníků. Mnoho z nich se přišlo podívat na to, jak obstojí jejich ratolesti ve srovnání s ostatními. Na place bylo postupně k vidění třináct čísel, veskrze tanečních. Předvedli je zejména taneční skupiny ze Suchdolu nad Odrou a skupiny tanečního souboru Lentilky z Mankovic. Individuálně se představila s irským stepem a břišním tancem patnáctiletá Marie Mičulková ze Suchdolu nad Odrou.

Ovaž se! se letos uskutečnilo popáté. „Prohlížela stránky měst a obcí a zjistila jsem, že například v Kopřivnici mají přehlídku Schody. Tak jsme si říkala, že udělám něco podobného pro amatéry tady. Kdo se chce nějak předvést, má možnost,“ popsala začátky akce organizátorka Miloslava Klichová.

Nouzi o účastníky neměla, protože už tehdy existoval v Suchdole nad Odrou taneční kroužek, jehož členky přivítaly příležitost vystoupit před veřejností. „Jezdívala tady děvčata ze Studénky, později začaly jezdit Lentilky z Mankovic,“ doplnila organizátorka a dodala, že přehlídky se účastnil každoročně také známý ultramaratonec Karel Ligocki. „Za tu hodinu, co to zhruba trvá, vždycky složil nějakou básničku a odrecitoval ji. Občas udělal nějakého imitátora. Ale jinak se nikdo neodvažuje,“ dodala. „S tou dnešní akcí jsem ale spokojená a určitě bude i příští rok. Pokud se teda někdo přihlásí,“ uzavřela s úsměvem Miloslava Klichová.