Různorodé aktivity pro dříve narozené Kopřivničany se snaží město pořádat v průběhu celého roku. S blížícími se jarními měsíci se jejich nabídka rozroste, a to například o oblíbené kurzy SeniorComp nebo zábavné soutěžní odpoledne plné disciplín známých z televizní obrazovky .

„Několik akcí již proběhlo, ale to hlavní nás čeká teprve s příchodem jara. Stejně jako v předchozích letech je naplánováno několik venkovních pohybových aktivit, které patří mezi nejoblíbenější. V plánu jsou tak turistické a cyklistické výlety po zdejším regionu, cyklo zájezd podél Vsetínské Bečvy, minigolfový turnaj a samozřejmě také hojně navštěvovaný Sportovní den. Novinkou bude květnový Den outdoorových aktivit, na němž hodláme účastníkům dokázat, že soutěžně-sportovní aktivity s trochou adrenalinu nejsou určeny pouze mladým," nastínila plány Jiřina Mikulenková z odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

SeniorComp, Akademii třetího věku…

Z nesportovních činností se mohou kopřivničtí senioři těšit na již zmíněný počítačový kurz SeniorComp, Akademii třetího věku, kurz poskytování první pomoci, netradiční osvětovou akci zaměřenou na nekalé obchodní praktiky takzvaných šmejdů nebo seniorská odpoledne s bohatým kulturně-společenským programem.

„Aktuálně jsou všichni Kopřivničané zralého věku srdečně zváni na zábavné soutěžní odpoledne, které se bude konat zítra od 14 hodin v konferenční místnosti na radnici. Podobná akce proběhla poprvé vloni v říjnu a měla mimořádný úspěch. Při zajímavých vědomostních i dovednostních disciplínách se budou moci účastníci přesvědčit, že soutěžení naživo je sice trochu náročnější než sledování televizních klání, ale přináší o to více uspokojení, adrenalinu a dobré nálady. Přestože soutěžní družstva jsou v tuto chvíli již sestavena, ostatní senioři se mohou zapojit v roli fandících diváků," pozvala pracovnice na čtvrteční akci.

Kopřivnická radnice si projekt Aktivní senior pochvaluje. „Společenské kontakty s širším sociálním prostředím jsou velmi důležité a s přibývajícím věkem bohužel přirozeně ubývají. Proto se radnice snaží podporovat intergenerační spolupráci a aktivní stárnutí, které je jednou z hlavních podmínek dlouhodobého zachování zdraví, duševní pohody a soběstačnosti. Věříme, že v pestré nabídce připravených aktivit si může vybrat každý," přiznala pracovnice odboru sociálních věcí.

Senioři, jež se aktivit ve svém městě účastní, doufají, že projekt bude i nadále pokračovat. „Neradi bychom o možnosti potkávat se přišli. Sice existují různě zaměřené kluby a spolky, ale to, co pro nás dělá město, nám dává větší možnost vyzkoušet nové věci a aktivity, ke kterým bychom se jinak těžko dostali," shrnula fungování Aktivního seniora sedmašedesátiletá paní Anna. (jah)