Poslední tragédií, na které se pravděpodobně podílel alkohol, byla havárie Fiatu Tipo, který neuřídil osmnáctiletý Polák, trvale žijící delší dobu vKopřivnici. Mladík, který nevlastnil řidičský průkaz, jel letos 8. února od Kopřivnice směrem na Závišice. Osudným se mu, i jeho třicetiletému spolujezdci stal kopec před obcí Závišice. „Mladík vozidlo neuřídil, to přejelo do protisměru, kde vjelo do příkopu a narazilo do stromu,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že řidič zřejmě předtím, než usedl za volant, pil alkohol.

Alkohol se podílel také na dvou tragických nehodách cyklistů, které se staly loni vprůběhu několika dnů. V pondělí 28. května na dispečinku Rychlé záchranné služby v Novém Jičíně oznámila dvacetiletá žena, že v potoce v Suchdole nad Odrou leží osoba, která nejeví známky života. Devětačtyřicetiletý muž ležel obličejem ve vodě vasi třinácticentimetrové hloubce. Nedaleko něj leželo jízdní kolo. „Je možné, že muž upadl do vody, když již byl v bezvědomí. Na jeho hlavě lékař objevil zranění, které si mohl způsobit pádem,“ sdělil tehdy Tomšík. Podle svědků, které policisté vyslechli, muž trávil odpoledne v Suchdolu nad Odrou v restauraci U Plšků, kam jel sledovat fotbal v televizi. V restauraci něco vypil, a pak zřejmě usedl na kolo a jel domů. Z hlavní silnice přejel přes lávku přes potok a vydal se směrem k vlakovému nádraží. Před domem číslo 77 jeho cesta nadobro skončila.

Jen den poté, vúterý 29. května, nalezl jednačtyřicetiletý muž kolem půl čtvrté odpoledne v potůčku poblíž restaurace Žuchov ve Frenštátě pod Radhoštěm ležícího dvaapadesátiletého místního občana. Toho lidé naposledy spatřili živého v neděli kolem půl jedenácté večer, když odjížděl na horském kole zrestaurace. Přivolaný lékař konstatoval smrt v důsledku zranění břišní krajiny, hlavy a končetin.

Alkohol u řidičů je na Novojičínsku černou můrou policistů. Není týdne, aby někoho, kdo před jízdou vypil pivo, víno či kořalku, nepřistihli při kontrole. Loni navíc rapidně přibylo dopravních nehod, na kterých měl alkohol svůj podíl. Situaci spožíváním alkoholických nápojů před jízdou považujeme za velmi znepokojující. Zatímco předloni se alkohol podílel na jednom stu čtyřiačtyřiceti dopravních nehodách, loni už to bylo ve sto sedmdesáti případech,“ upozornil policejní mluvčí a dodal, že za letošní leden policisté zaznamenali devět nehod, na kterých se podílel alkohol.

Jedním znejkřiklavějších případů, který policisté zaznamenali vloňském roce, byla havárie nákladní Tatry T 815 vbřeznu. Řidič nadýchal 3,34 promile.