Redaktoři a fotoreportéři Deníku se rozjeli po celém kraji, aby vám přinesli fotografie těch nejhezčích z nich. A na vás nyní je, abyste vybrali tu nejhezčí kašnu v Moravskoslezském kraji. Anketu najdete ZDE

Na náměstí v Bruntále už je po zimě opět v provozu fontána. Postavena byla loni a je ojedinělá třítunovou koulí, která se otáčí ve vodě, která proudí pod ní. Motivem fontány je horská řeka stékající a vytvářející vodní hladinu. Toto pojetí koresponduje s novým sloganem Bruntálu: město mezi horami a vodou. Z jedné strany lemuje obzor Bruntálu pohoří Jeseníků, na druhé straně je přehrada Slezská Harta.

Kašna na Zámeckém náměstí ve Frýdku z roku 1894.

Kašna ve tvaru koule, která je od roku 1971 na Horním náměstí v Opavě byla postavena podle návrhu opavského rodáka, architekta Ivo Klimeše. Koule uprostřed kašny znázorňuje Slunce a kolem ní leží v přesném poměru jednotlivé planety sluneční soustavy.

Novojičínské Masarykovo náměstí zdobí také kamenná kašna se sochami tančících sedláků z roku 1929.

Litinová kašna na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě byla postavena v roce 1900 na místě, kde původně stála kamenná vodní nádrž z roku 1793, do níž byl stálý přívod vody ze studny „Pod lipami“ v Ráji.

Patrně nejkrásnější kašna v Havířově se nachází v parku za Kulturním domem Radost. Nazývá se Hoch s rybou a jde o dílo akademického sochaře Jiřího Kemra.

Novou dominantou Masarykova náměstí v Ostravě je vodotryskzabudovaný přímo do dlažby z roku 2007.