Letos frenštátský aquapark, jenž má předehřívanou vodu, zahájil sezonu 1. června a jeho brány se zavřely přesně po třech měsících, 1. září. Z tu dobu ho navštívilo 37 464 lidí, kteří si podle Jiřího Štefka, vedoucího organizační složky Správa městských sportovních zařízení, nejvíce pochvalovali vodní atrakce a krásně upravený a čistý areál. „Nejvíce lidí v jednom dni přišlo letos 30. června, ten den bylo přesně 2144 návštěvníků,“ upřesnil Jiří Štefek.

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm návštěvníkům i v letošní sezoně nabízel koupání ve dvou bazénech, houpací vodní jeskyni, skluzavku a tobogán, oblíbené beach volejbalové hřiště, stoly na stolní tenis a pro nejmenší návštěvníky pískoviště se skluzavkou. Každý čtvrtek se také konaly lekce aqua aerobicu.

„Sezóna pro návštěvníky sice skončila první zářijový den, nám teď však začíná období oprav

a údržbových prací. Z těch větších prací to bude ještě teď v září výměna pískového filtru strojovny a oprava vzduchových trysek v bazénu,“ dodal Jiří Štefek s tím, že náklady na tyto dvě opravy by měly dosáhnout výše okolo 400 tisíc korun. Poté bude následovat běžná údržba a zazimování aquaparku.

Tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm Iva Vašendová připomněla, že frenštátský aquapark poprvé otevřel své brány návštěvníkům 18. srpna 2001. „Od té doby do něj zavítalo bezmála osm set tisíc návštěvníků,“ doplnila Iva Vašendová.