Letošní ničivé povodně zasáhly nejen občany na Novojičínsku, ale vůbec všechny v republice. Jakmile se o záplavách dozvěděla také společnost ArcelorMittal Frýdek Místek, bylo jejímu vedení jasné, že musí podat pomocnou ruku. „Okamžitě jsme začali iniciovat pomoc jak ze strany zaměstnanců, tak společnosti,“ uvedl finanční ředitel podniku Suyash Pradhan.

Společnost ArcelorMittal Frýdek Místek uskutečnila mezi zaměstnanci sbírku, do které se ze sedmi stovek zaměstnanců zapojily rovnou čtyři stovky lidí. Výsledkem sbírky byla částka vyšší než 75 tisíc korun. Dalších 50 tisíc korun pak poskytla společnost. „Každý byl hluboce zasažen tím, co se stalo. Jsme rádi, že můžeme věnovat peníze, abychom podpořili lidi postižené povodněmi,“ dodal Pradhan.

Částku 125 550 korun předali zástupci společnosti vedení Nového Jičína ve středu 19. srpna. Tento finanční dar bude převeden na městské povodňové konto a poté dostane šest rodin z nejpostiženějších částí města, tedy z Žiliny a Bludovic, příspěvek ve výši dvacet tisíc korun. „Spoty a reportáže o povodních byly nesmírně depresivní a problémy, které řešíme každý den, jsou oproti tomu zanedbatelné,“ konstatoval personální ředitel společnosti Rostislav Tkáč a dodal: „Chci vzkázat rodinám, že se skláníme před jejich odvahou a je nám ctí jim pomoci.“ „Vítáme vaši pomoc a protože to je sbírka vašich zaměstnanců, tak si toho o to více vážíme,“ poděkoval společnosti místostarosta Nového Jičína Vladimír Bárta.