Lyžaři i milovníci bílé stopy si na své o prvním únorovém víkendu bezesporu přijdou na Pustevnách. V provozu jsou zde všechny sjezdovky, perfektně upravené jsou i běžecké trasy.

„Lyžařské běžecké tratě v oblasti Pusteven jsou velmi dobře sjízdné a budou opět strojově upravené,“ informuje Skialpin Pustevny. V Beskydech je dostatek přírodního sněhu, okolo Pusteven dosahuje výšky až 85 centimetrů. Upraveno je přes 50 kilometrů tras. To samé platí i o více jak třech kilometrech sjezdovek, navíc více jak dva a půl kilometru jich je zasněžováno také uměle.

Díky tuhým mrazům posledních dní však mohli připravit sjezdovky také jejich provozovatelé v nižších lokalitách, kde je přírodního sněhu poskrovnu. To je případ například novojičínského Svince. Celý areál je kompletně v provozu od konce ledna. „Počasí nám konečně dovolilo dosněžit celý areál, a tak můžeme potěšit hlavně nejmenší lyžaře otevřením dětské sjezdovky,“ uvádí provozovatel. Na Svinci čeká lyžaře také nově otevřené sociální zařízení, včetně bufetu, u dolní stanice vleku. Příští sobotu, 11. února, se zde navíc uskuteční karneval masek a soutěžící v maskách mají lyžování zdarma.

Na zimní radovánky láká také středisko HEIpark v Tošovicích na Odersku a poprvé v letošní zimní sezoně se tento týden otevřela kopřivnická sjezdovka Červený kámen. „Provoz vleků jsme spustili v úterý 31. ledna. Do té doby se, kvůli vysokým teplotám, nedalo dělat nic jiného než čekat,“ řekl ředitel správy sportovišť Milan Gilar. Dnes se zde uskuteční závody v obřím slalomu, kterého se mohou zúčastnit lyžaři všech věkových kategorií. Prezentace proběhne od 8 do 9.30 hodin, v 10 hodin vystartuje na trať první závodník. Účastníci kategorie dívek a chlapců musí být vybaveni ochrannou přilbou.

Částečný provoz se podařil zajistit také vlekařům v nedaleké obci Rybí. Malý vlek, takzvaný Polďák, je lyžařům k dispozici od posledního lednového dne, a to každý den od 16.30 do 19.30 hodin, o víkendech od 9.00 do 12.00 hodin a v odpoledním čase od 13.00 do 16.00 hodin.