Otázka autokempu přišla na přetřes na posledním zasedání fulneckých zastupitelů, když se zastupitel Petr Moc zeptal, jak vypadá situace v autokempu, za kterým byly pohledávky 154 tisíc korun. Existenci pohledávky potvrdil Jiří Macíček, vedoucí městských lesů, pod které kdysi autokemp spadal. „Uzavřeli jsme s nájemcem splátkový kalendář, v němž uznal své závazky vůči nám. V současné době mu šla upomínka na nezaplacené pohledávky s tím, že pokud to nezaplatí, přejdeme k právním krokům,“ uvedl Macíček.

Petra Moce také zajímalo, zda město může získat od provozovatele nějaké statistiky a vyhodnocení činnosti v autokempu. „Zda to zařízení skutečně plní to, co má, kolik tam bylo ubytovaných hostů a podobně,“ naznačil Moc.

Starostka Fulneku Jana Mocová sdělila, že tomu, aby nájemce kempu o tyto informace požádali, nic nebrání. „Ale pokud nám je nebude ochoten poskytnout, nemáme na to ze zákona právo. Má uzavřenou nájemní smlouvu,“ poznamenala Mocová.

Do diskuse vstoupila Zuzana Gřesíková, vedoucí Technických služeb města Fulneku, které loni v dubnu převzaly autokemp pod sebe. „Zpracovali jsme nějakou zprávu, proběhlo jednání s nájemcem a budeme řešit, co dál. Ve smlouvě je, že bude provozovat autokemp, ale není tam stanoveno, aby předkládal nějakou zprávu,“ uvedla Gřesíková.

Skutečnost, že se o dění v kempu prakticky nic neví, vadila i radnímu Josefu Pavlíčkovi. Podle něj až do roku 2002 vždy předkládal pronajímatel městu nějakou zprávu o činnosti. „Tehdejší nájemkyně předkládala zprávu o tom, jaká byla návštěvnost, co vše se provedlo, o čem se uvažuje do budoucna nebo co je třeba zlepšit. Od dalšího roku už se žádná zpráva nepředkládala. Proto ten kemp tak vypadá. A vůbec se nedivím, že současný nájemce nesplácí. Prakticky není za nic zodpovědný,“ kritizoval znění dosavadních nájemních smluv Pavlíček.

Městská rada na svém prosincovém zasedání zmíněnému poslednímu nájemci vypověděla smlouvu. „Půjde to znovu do pronájmu, ale stanovili jsme nové podmínky. Nechceme na tom vydělat. Peníze, které získáme, do něj chceme zpětně investovat. Věříme, že by se to mohlo posunout někam dál,“ uvedla pro Deník starostka.

Kolem kempu v Jerlochovicích je už dlouho nejasno. Bývalé vedení města mělo v úmyslu investovat miliony do modernizace kempu i tamního koupaliště, ale potřebné desítky milionů korun nesehnalo. Hovořilo se i o prodeji kempu, nakonec však město setrvalo i nadále u pronájmu. Na Novojičínsku je, kromě tohoto kempu, ještě před několika lety modernizovaný autokempink ve Frenštátě pod Radhoštěm.