Do letošního 14. ročníku ankety 4camping.cz Kemp roku se aktivně zapojilo 142 kempů z České republiky i ze Slovenské republiky, hlasující ale mohli hodnotit z celkového počtu 1630 českých a slovenských rekreačních areálů, které jsou registrovany na stránkách serverů Dokempu.cz a Rekreacni-strediska.cz

Elektronického hlasování se za tři měsíce zúčastnilo 11 800 hlasujících, kteří zaslali více než 12,5 tisíce platných hlasů.

Frenštátský autokemp skončil jako nejlepší kemp v Moravskoslezském kraji a byl vyhodnocen jako čtvrtý nejlepším v České republice za trojicí Kemp a chaty Stříbrný rybník, Autocamp Sedmihorky a Rekreační středisko Stará Živohošť. „Zároveň opět získal ocenění jako Nejlepší kemp roku 2018 pro trampy,“ doplnila Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm. .

První místo jako nejlepší autokemp Moravskoslezského kraje obhájil frenštátský autokemp již poněkolikáté, stejně tak se pravidelně umísťuje na předních příčkách v celorepublikovém hodnocení. „Velmi nás tento výsledek těší a na návštěvnosti je to znát. Jen v turistické sezoně se v kempu ubytovalo téměř devět tisíc tuzemských a zahraničních návštěvníků. Tento rok nás překvapilo zejména období mimo hlavní sezonu. V květnu byl o náš kemp takový zájem, že jsme museli návštěvníky odmítat,“ uvedla Magda Vodičková, pracovnice Technických služeb města Frenštátu pod Radhoštěm, které autokemp spravují.

Jako druhý v pořadí v Moravskoslezském kraji skončil kemp Liščí mlýn ve frenštátské části Bystré. V celorepublikovém hodnocení skončil celkově šestý.