Do sedmého ročníku soutěže o Miss Kalamity se přihlásilo osm odvážných žen, na něž čekalo sedm soutěží, jejichž názvy nezasvěcenému sotva co řekly. „První soutěžní úkol se skládá z hodu válečkem, knedlíkem a hadrem. Každá soutěžící má po dvou hodech. Díra v břiše je za dva body, díra do huby za pět bodů,“ vysvětlil moderátor akce Luki Lukeš jednoduchá pravidla první disciplíny, nazvané Indiánská hra Wahakn. Hned první soutěžící, Ludmile Tošovské, se při prvním hodu podařilo ulomit držátka válečku, ale to soutěž nijak neovlivnilo.

V další disciplíně, nazvané Zuřivá Merry, musely soutěžící ukázat svou sílu. Nejsilnější ránu do elektronického boxovacího pytle dala jednoznačně Zdeňka Gajdošová, jenže před ní i dalšími soupeřkami bylo ještě pět dalších náročných disciplín. Soutěžící se snažily doplivnout co nejdále pingpongový míček, a o silných plících byla i další disciplína, v níž zvítězila ta, které nejdříve prasknul nafukovací balónek. Této disciplíně kralovala Lenka Usvaldová, pozdější vítězka.

Hodně náročné bylo přenášení kolíčků na prádlo z jedné šňůry na druhou ústy bez pomoci rukou. V předposlední disciplíně si soutěžící malinko připomněly denní kolorit. Po deseti dřepech a přeskocích švihadla naplnily nákupní košík zbožím, které převezly a vyložily na určeném místě.
V poslední disciplíně soutěžící nafasovaly polní otvírák a plechovku paštiky Májka. Po otevření paštiky musely namazat chleba, rozkrojit jej na osm dílků, stejně jako přiloženou okurku, a z toho nadělat jednohubky. Ty pak musely sníst a k tomu přes slámku vypít tři decilitry piva. To vše na čas.

Miss Kalamity z Barton city 2010 Lenka Usvaldová získala kromě prestižní ceny také poznávací zájezd do Říma. První vicemiss se stala Martina Gajdošová, duhou vicemiss Zdeňka Gajdošová. „Myslím si, že se lidi i soutěžící docela dobře pobavili. Takže za pořadatele můžu říci, že jsem spokojená,“ sdělila spoluorganizátorka akce Ludmila Tošovská.