Program využívá zejména venkovní expozici živých zvířat. „Jsou v ní umístěna v naprosté většině zvířata, která již nelze vypustit. Jedná se o zvířata po vážných úrazech s trvalými následky či dlouhodobě držena v zajetí se silnou vazbou na člověka,“ vysvětlil Kašinský.

Návštěvníci se mohou v rámci programu i do venkovního areálu, z´tak zvané Živé zahrady. Tam, se seznámí a řadou úprav zlepšujících podmínky pro život ptáků, ale i plazů, obojživelníků nebo hmyzu. Nedílnou součástí je také stálá expozice Chráněné krajinné oblasti Poodří.

„Další programy jsou zpravidla zaměřeny na užší skupinu živočichů a konají se buď v učebně nebo na školách v rámci vyučování,“ doplnil Kašinský s tím, že pro zájemce pořádají i terénní exkurze do vybraných lokalit v Poodří. „Lze vybrat i atraktivní místa bezpečně přístupná pro vozíčkáře,“ konstatoval pracovník záchranné stanice.

Individuálně či po skupinkách se zájemci mohou do bartošovické stanice vydat o víkendech či svátcích,v období od dubna do října bez předchozího ohlášení vždy v 9.30, 10.30, 11.30, odpoledne pak ve 13.30. a 14.30 hodin. Maximální počet skupiny je 30 osob. Zájemce provedou školení průvodci, kteří poskytnou informace o chovaných zvířatech, záchranné stanici a jejich programech.

Od počátku letošního dubna do konce června, kdy začala hlavní návštěvnická sezóna, prošlo centrem více než čtyři tisíce osob. Z toho bylo 2291 žáků mateřských, základních a středních škol, 1142 studentů vysokých škol. Mezi zbývajícími, více než šesti sty návštěvníky, byly jak větší organizované skupiny, tak malé skupinky i jednotlivci.