Není to zase až tak velké překvapení, že se původní termín dokončení opravy krytého bazénu nestihne. Kromě mimořádné události v podobě listopadového požáru střechy se vyskytly další projektové problémy, které byly odhaleny až během prací.

V úterý 8. prosince se sešly všechny zainteresované strany na jednání, kde diskutovaly o aktuální situaci na stavbě, a zejména o dokončení všech prací.

„Termín 17. prosince se ze strany firmy nestihne. Je to zčásti požárem, ale z větší části změnovými listy (málokterá stavba je realizována beze změn, zcela v souladu s projektovou dokumentací pozn. red.)," přiznal starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák a jedním dechem dodal: „Chceme jasně znát data, proč se termín prodlužuje."

Jisté tak je, že do konce roku si plavci v novojičínském krytém bazénu nezaplavou, stejně jako si na palubovce nezahrají basketbalisté, kteří zde mají také své zázemí.

Kompromisně se radnice, jako investor, se zhotovitelem, společností Geosan-Ridera, prozatím ústně domluvili na nejzazším termínu dokončení k 31. lednu příštího roku, aby od 1. února byla sportovní hala plně k dispozici svým účelům. „Ještě to ale nemáme podepsané. Podepsat se to má, až budeme mít k dispozici všechna data, co od společnosti chceme," zdůraznil starosta.

Pokud si mají plavci užívat bazén od února, v praxi to znamená, že vše kolem něj musí být hotovo do půlky ledna. Dva týdny je totiž třeba zkoušet vzduchotechniku, a také se musí napustit bazén a nastavit veškerá technologie.

„Chceme, aby se to nedotklo druhého pololetí plaveckých škol a samozřejmě i sportovních oddílů, které zde působí," podotkl Jaroslav Dvořák na adresu zpoždění. Zatím ne zcela zodpovězenou otázkou je, zda se zásadní změny v termínech nedotknou možnosti čerpání 16milionové unijní dotace, kterou město na rekonstrukci minulý měsíc získalo. Celkové náklady se mají vyšplhat až téměř k částce 70 milionů korun.

Deník požádal o vyjádření k současné situaci také zástupce firmy Ridera. Společnost slíbila, že poskytne informace v příštím týdnu, kdy bude vědět více.