Kopřivnice Kopřivnický krytý bazén se nevyhne rekonstrukci. Bazénová vana, která má svá nejlepší léta za sebou, protéká. Ačkoliv ji provozovatel alespoň částečně opravil a zabránil tak, aby obyvatelé města zůstali bez možnosti si i v chladných dnech zaplavat, nyní společně s městem shání peníze na rekonstrukci starých prostor.

O skutečnosti, že z krytého bazénu v Kopřivnici uniká voda, a plovárna tak s velkou pravděpodobností zůstane pro návštěvníky načas uzavřena, se veřejnost dozvěděla na konci srpna. Černé vyhlídky se nenaplnily a bazén na začátku září své brány otevřel. „Nakonec se nám podařilo provést nějaké částečné úpravy tak, ať můžeme bazén i přes problémy otevřít,“ informoval o současném stavu Milan Gilar, ředitel správy sportovišť, která má bazén na starosti. „Takže v současné době je bazén normálně v provozu. Konkrétně od pátého září fungujeme jako vždy,“ doplnil Gilar vzápětí.

Voda uniká

Problém, na který provozovatelé přišli před začátkem letních prázdnin, a který má na svědomí nejspíš stáří vany, se jim zdál zprvu natolik závažný, že zvažovali uzavření prostor. „V závěru loňské plavecké sezony, tedy v květnu. červnu letošního roku, se únik vody pohyboval kolem pěti šesti kubíků za den, takže byl docela velký,“ prozradil Gilar s tím, že závadu, která se nacházela v cirkulačních rozvodech vody, uložených pod bazénovou vanou, narychlo opravili.

V současné době jak provozovatel, tak kopřivnická radnice, protože plovárna je městským sportovním zařízením, hledají cesty, jak krytý bazén opravit.

„Přestože to nejdřív vypadalo, že budeme muset krytý bazén uzavřít a udělat velkou opravy ,to znamená vykopat potrubí, a tím na několik týdnů, možná měsíců, přerušit provoz, nakonec situaci jsme znovu zhodnotili. Po zjištění, že únik vody už není až tak velký, jsme se se Správou sportovišt Kopřivnice shodli, že raději v klidu připravíme dokumentaci na rekonstrukci a vše zmapujme, než abychom vše uzavřeli,“ nastínil situaci kopřivnický starosta Josef Jalůvka. Vzápětí prozradil další postup. „Situaci na bazéně sledujeme a zatím žádné větší problémy s únikem vody nejsou. Dokud se to nezhorší, anebo nebude hotová projektová dokumentace na rekonstrukci a samozřejmě sehnané peníze, chceme bazén normálně provozovat,“ sdělil Jalůvka.

Jak rozsáhlá rekonstrukce bude, zatím nikdo nedokáže odhadnout. Vše bude záležet na penězích. „Uvažujeme, že bychom opravu případně spojili i s dalšími úpravami na bazéně, ale tady zatím nemáme vykonzultováno ,v jakém rozsahu, protože nemáme dostatek financí na úplnou rekonstrukci,“ uvedl starosta s tím, že nějaké peníze se sice v rozpočtu najdou, ale stačit s největší pravděpodobností nebudou. Jednat se totiž bude o milionové částky. „Pokud se přistoupí ke kompletní rekonstrukci bazénové vany, půjde o částky v řádech milionů,“ dodal na závěr Gilar.