Při oficiálním zahájení provozu ve středu 20. prosince starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák připomněl, že dlouholetý projekt rekonstrukce a modernizace bazénu začal v podstatě již před čtyřmi roky a upozornil, že provedené rekonstrukce jsou určitě největší za dobu 42 let, co sportovní hala s bazénem stojí.

Rekonstrukce areálu a haly probíhala ve třech etapách. Ta první začala v roce 2015. „Už předtím nám statik chtěl ten bazén zavřít, a hrozilo, že to tady opravdu nebude fungovat. Muselo se přistoupit k zásadní opravě konstrukce střechy, dělaly se zateplení fasády, vzduchotechnika, modernizace kojeneckého bazénu, saun,“ vypočetl Jaroslav Dvořák a doplnil, že první etapa vyšla celkově na 76 milionů korun s DPH.

Druhá etapa, která se uskutečnila v roce 2016, byla zaměřená na veřejné prostranství, zídky a parkoviště. A dovybavovala se ubytovna. Celkové náklady byly okolo 1,5 milionu korun.

„Bazén a areál jsou jednou z důležitých volnočasových aktivit. Chceme, aby tady zázemí bylo nejen pro sportovní kluby, ale i pro veřejnost. Proto jsme se pustili do modernizace, takže se vzniklo relaxační centrum. Je tam vířivka, jsou tam chrliče, podvodní osvětlení a probíhá rekonstrukce venkovní části, kde bude na jaře nové multifunkční hřiště, workoutové hřiště, dětská hřiště,“ pokračoval starosta Nového Jičína, jenž doplnil, že venkovní hřiště bude sloužit i mimo otevírací dobu bazénu. Třetí etapa vyjde zhruba na 24 milionů korun.

Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Poté starosta Dvořák poděkoval dodavatelům, dotčeným zaměstnancům radnice i řediteli bazénu Pavlu Kelarovi.

„Před třemi lety jsme byli v situaci, kdy se objekt zavřel a vypadalo to špatně, takže jsem rád, že se to povedlo, za sebe i sportovce,“ vyjádřil se Pavel Kelar, který poté přítomné pozval na volnou prohlídku. Kromě velké vířivky v relaxačním centru doznal viditelné úpravy i vedlejší dětský bazén, ve velkém bazénu je k dispozici sedačka, která slouží ke spouštění handicapovaných osob do bazénu.

„Má nosnost asi sto třicet kilogramů a je poháněná tlakem vody, takže nehrozí případné nebezpečí úrazu elektrickou energií,“ sdělil Tomáš Kudělka, architekt, jehož kancelář navrhovala úpravy v areálu.

Město má v plánu ještě další etapu, která by se týkala opravy tobogánu, dětského bazénu, a stavby minigolfu. Ta by měla být uskutečněná do roku 2020.