Pořadatelé malinko posunuli start, neboť rodiče s dětmi přicházeli na poslední chvíli. Nakonec ale na trať celkově vyrazilo několik desítek dětí, z toho některé i s rodiči. Josef Nekl, prezident Klubu vodních sportů Laguna, který je od 1. ročníku spoluorganizátorem akce se ujal role startéra, ještě předtím ale ocenil účast všech, kteří přišli i přes nepřízeň počasí. „Jste dobří, že jste přišli,“ ocenil přístup účastníků Nekl.

Na start se postupně postavili běžci a běžkyně od nejútlejšího věku až po náctileté. Vítězili ti, od nichž se to nečekalo i favorité, jako například Nikola Chovanečková ze Štramberka, která si počínala naprosto suverénně mezi dívkami do šesti let. Její maminka prozradila, že první závody absolvovala, když měla dva a půl roku. „Je zvyklá vyhrávat, a když je druhá, tak jsou slzičky. Druhé místo nebere,“ doplnila maminka málomluvné vítězky.

Vítězem se ale stal každý, kdo se postavil na start. Na každého také čekala zasloužená odměna. Darina Krausová, organizátorka běhu rovněž ocenila každého, kdo na běh přišel. „Jsme vděčná, i za tu účast, jaká dneska je. Dnes jsou to určitě nejhorší podmínky za ty čtyři ročníky. Naopak minulý rok bylo zatím nejvíce. Přišlo asi pětadevadesát dětí a čtyřicet dospělých,“ připomněla hlavní organizátorka Krausová.