„Začali jsme s tím po covidu, abychom přilákali zpět hosty,“ uvedla k Beskydské pivní stezce Jarmila Polehlová z pivovaru. Polivar vznikl před deseti lety na atraktivní adrese uprostřed Kopřivnice, a to přímo naproti Auto-Moto Muzea Oldtimer a kousek od vlakového i autobusového nádraží.

Sládek pracoval přímo před očima hostů restaurace a v pivní nabídce se ustálila světlá dvanáctka a polotmavá jedenáctka. „Vaříme ale i speciály, momentálně je to výčepní pivo Summer Ale,“ podotkla Polehlová s tím, že v nabídce byly také APA 11°, IPA 15°, Stout 14° či Vienna Malt 10 a 13°.

Levnější pohonné hmoty potěšily motoristy i na Novojičínsku, 10. 6. 2024.
Benzin padá dolů, levný je v Mošnově nebo třeba v Kopřivnici

Okolo minipivovaru Polivar vede modrá turistická značka a sto metrů od něj také cyklostrasa ze Starého Jičína na Hukvaldy. Beskydská pivní stezka doporučuje na svém portále pokračovat od Polivaru na spoustu zajímavých míst v okolí:

Muzeum automobilů Tatra, Muzeum Fojství, Bezručovu vyhlídku a zříceninu hradu Šostýn v Kopřivnici, jeskyni Šipka a Kamenárku s botanickou zahradnou ve Štramberku, vrchol Velký Javorník s rozhlednou, Muzeum klobouků a Expozici Generál Laudon v Novém Jičíně, Památník Františka Palackého v Hodslavicích, aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm či hrad a obora na Hukvaldech.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm opravují chodník na Horečky. Červen 2024.
Ve Frenštátě začali opravovat chodník na Horečky, půjde se tam lépe

Devět kilometrů od kopřivnického Polivaru se pak nachází Městský pivovar Štramberk, sedm kilometrů je vzdálený Pivovar Zenke v Ženklavě, devět kilometrů Minipivovar Hukvaldy, dvanáct kilometrů Valašský pivovar v Kozlovicích, osmnáct kilometrů Ogar v Kunčicích pod Ondřejníkem a čtyřiadvacet kilometrů je to do Rožnovského pivovaru.

„Beskydská pivní stezka, to je řada turisticky atraktivních tras. Propojuje malé i velké pivovary, historické i ty nedávno otevřené. Vše je provázáno tak, aby se návštěvníci dostali do hor, k historickým místům i k lokálním zajímavostem Beskyd,“ vysvětlila Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl ředitel festivalu Beats for Love Kamil Rudolf.
Ředitel B4L Kamil Rudolf: Díky festivalu se na Ostravsku protočí miliarda korun

Upozornila na blížící se sezonu velkých akcí, z nichž vyzvedla zejména dvoudenní pivobraní v Novém Jičíně. V pátek 21. a v sobotu 22. června tu na náměstí v rámci programu vystoupí skotská legenda hard rocku Nazareth.

Beskydská pivní stezka vznikla v roce 2017, aby propojila turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety s pivovary a minipivovary. „Najít se na ní dá už více než sto druhů, piva“ vzkázala Konečná. Doplnila, že každou trasu, která je přehledně popsaná i se všemi podrobnostmi a mapami na www.beskydyportal.cz, lze stáhnout do mobilních telefonů.